DOLAR: 4.76 TL
EURO: 5.50 TL

2017 – İLK HACI KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

2 Ağustos 2017
743 kez görüntülendi

2017 – İLK HACI KAFİLESİ YOLA ÇIKTI
Reklam

 

2017 – İLK HACI KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

 

2017 yılı , ilk hacı kafilesi için  30.07.2017 Pazar günü , İkindi namazı sonrası , belde meydanında uğurlama programı yapıldı.

 

Saat 17:45'te  başlayan uğurlama programı  yaklaşık 45 dakika sürdü.

 

H.İbrahim ŞAHİN ve Fatih ZEYBEK hocaların okudukları İlahi ve kasideler ile devam eden program , hep birlikte edilen dua ve vedalaşmanın ardından sona erdi.

 

Çan'daki program da , aynı gün , akşam namazı sonrası , saat 21:00 gibi başladı ve yaklaşık 45 dakika sürdü. Ardından otobüse binen hacı adayları , gözyaşı ve dualarla uğurlandılar.

 

Beldemizden 4 tane hacı adayı bulunuyor. NiyaziSemra KOŞAR çifti ve Mustafa Ayşe YAMAN çifti.

 

Geçtiğimiz günlerde , Çan da ilk şubesini açan Ekrem Turizm ile  Hacc yolculuğuna çıkan 35  hacı adayı , Yatsı Namazını Gelibolu / Pirireis Camiinde kıldıktan sonra , Sabah Namazını da İstanbul – Eyüp Sultan Cami'inde kılıp  ,saat 13:10 da  Atatürk Havalimanından Uçağa binerek , Kutsal topraklara , Medine'ye hareket ettiler.

 

İlk önce , 8 gün Medine de konaklayacak olan hacılarımız , ardından da otobüslerle Mekke ye hareket edecekler ve burada 31 gün kaldıktan sonra  , 8 Eylül de de yurda dönmeleri bekleniyor.

 

Allah , tüm hacılarımıza , en güzel şekilde bol bol ibadet edebilmeyi , sağ – salim bir şekilde evlerine dönebilmeyi nasip etsin. Oraları gidip görmek isteyenlere de bir an önce nasip etsin inşallah.

 

Foto : Umutcan  AKAR

Kamera : Ahmet KAMALI

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık