DOLAR: 5.38 TL
EURO: 6.09 TL

2017 – İLK HACI KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

2 Ağustos 2017
868 kez görüntülendi

2017 – İLK HACI KAFİLESİ YOLA ÇIKTI
Reklam

 

2017 – İLK HACI KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

 

2017 yılı , ilk hacı kafilesi için  30.07.2017 Pazar günü , İkindi namazı sonrası , belde meydanında uğurlama programı yapıldı.

 

Saat 17:45'te  başlayan uğurlama programı  yaklaşık 45 dakika sürdü.

 

H.İbrahim ŞAHİN ve Fatih ZEYBEK hocaların okudukları İlahi ve kasideler ile devam eden program , hep birlikte edilen dua ve vedalaşmanın ardından sona erdi.

 

Çan'daki program da , aynı gün , akşam namazı sonrası , saat 21:00 gibi başladı ve yaklaşık 45 dakika sürdü. Ardından otobüse binen hacı adayları , gözyaşı ve dualarla uğurlandılar.

 

Beldemizden 4 tane hacı adayı bulunuyor. NiyaziSemra KOŞAR çifti ve Mustafa Ayşe YAMAN çifti.

 

Geçtiğimiz günlerde , Çan da ilk şubesini açan Ekrem Turizm ile  Hacc yolculuğuna çıkan 35  hacı adayı , Yatsı Namazını Gelibolu / Pirireis Camiinde kıldıktan sonra , Sabah Namazını da İstanbul – Eyüp Sultan Cami'inde kılıp  ,saat 13:10 da  Atatürk Havalimanından Uçağa binerek , Kutsal topraklara , Medine'ye hareket ettiler.

 

İlk önce , 8 gün Medine de konaklayacak olan hacılarımız , ardından da otobüslerle Mekke ye hareket edecekler ve burada 31 gün kaldıktan sonra  , 8 Eylül de de yurda dönmeleri bekleniyor.

 

Allah , tüm hacılarımıza , en güzel şekilde bol bol ibadet edebilmeyi , sağ – salim bir şekilde evlerine dönebilmeyi nasip etsin. Oraları gidip görmek isteyenlere de bir an önce nasip etsin inşallah.

 

Foto : Umutcan  AKAR

Kamera : Ahmet KAMALI

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık