DOLAR: 5.38 TL
EURO: 6.09 TL

2018 KURBAN BAYRAMI

26 Ağustos 2018
935 kez görüntülendi

2018 KURBAN BAYRAMI
Reklam

.

2018 KURBAN BAYRAMI

 

21 Ağustos 2018 Salı günü sabahı , Kurban Bayramına erişebilmenin sevincini , neşesini hep birlikte yaşadık.

Güzel bir bayram sabahında , 05:22 de okunan Sabah Ezanının ardından ,  05:50 de Sabah Namazı kılındı.

Bayram Namazı da saat 07:09 da kılınarak , Kurban Bayramı sevinci başlamış oldu.

1.nolu merkez Camii’nde Mehmet ORTA‘nın  vaazı ve Fatih ZEYBEK‘in imamlığında , Bayram Namazı kılınırken , 2.nolu Yeni Camii’nde ise Mustafa DUR‘un imamlığında , Mustafa EZEN‘in müezzinliğinde , Bayram Namazı hep birlikte idrak edildi.

Bayram Namazı çıkışında ise ,  saat 07:50 de , Belde meydanında her bayram olduğu gibi , büyükten – küçüğe doğru sıralanmak kaydıyla , Bayramlaşma töreni başladı. Bayramlaşma sırasında , en başta İsmail ÖZKAN , 2.sırada Niyazi GÜLER , 3.sırada Hasan KARABACAK , 4.sırada Kadir YILMAZ yer aldı.

Dörtka’ya kadar uzanan Bayramlaşma kuyruğunun ardından, yine hep birlikte , mezarlığa gidilerek , ölmüşlerimiz için dualar edildi ve hocalarımızın okumuş olduğu sure ve dualara eşlik edilerek , dinlenildi.

Mezarlıktaki programı , 1 nolu merkez camii imam – kayyımı Fatih ZEYBEK , 2 nolu yeni camii imam – kayyımı Mustafa DUR , Mehmet ORTA , Murat ORTA ve İbrahim ORTA gerçekleştirdi.

Mezarlık dönüşünde ise  elbetteki herkes kurban telaşına düştü. Küçükbaş kurbanlığı olanlar hemen kurbanını keserken , büyükbaş kurbanı olanlar ise elbette biraz zaman aldı kesilmesi , yüzülmesi , paylaşımı için.

4  yıldır  muhtarlık tarafından toplanan kurban derileri , yine bu yıl da muhtarlık tarafından toplandı.

Çakmakçayır mahallesi muhtarı Turhan ÇETİN‘den aldığımız bilgiye göre ; 268 adet koyun derisi toplanırken , 27 adet keçi , 12 adette dana derisi toplandı.

Yine edindiğimiz bilgiye göre , bu yıl ki kurban derileri , İlkokul ve Ortaokul‘umuza eşit şekilde pay edileceği öğrenildi. 

Çakmakçayır mahallesi muhtarı Turhan ÇETİN , kurban derilerini okulumuza bağışlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etti.

Daha sonra da bayramlaşma telaşı başladı. Aile büyükleri , yaşlılar , kimsesizler dolaşılarak sevindirildi. Küçükler de harçlık , şeker verilerek gönülleri hoş edildi.

Geçen yıl 2017 yılında kurban bayramını görüpte , bu yıl göremeyen 17 kişi bulunuyor. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.

Bizde GAZETE TERZİALAN olarak , küskünlerin barıştığı , sevenlerin biraraya geldiği , rahmetle  ve  şefkatle  dolu günlerin en değerlilerinden 0lan KURBAN BAYRAMINIZI kutlar ,  daha nice nice bayramlara erişebilmek umuduyla , mutlu ,huzurlu ve sevgi dolu İYİ BAYRAMLAR dileriz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

1.BÖLÜM

2.BÖLÜM

3.BÖLÜM

 

4.BÖLÜM 

 

2018 Kurban Bayramı

 

 

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık