DOLAR: 5.43 TL
EURO: 6.15 TL

2018 RAMAZAN BAYRAMI

18 Haziran 2018
748 kez görüntülendi

2018 RAMAZAN BAYRAMI
Reklam

.

2018 RAMAZAN BAYRAMI

 

2018 Ramazan Bayramı , güneşli bir bayram sabahında , 15.06.2018 günü saat 05:05’te Sabah Namazı , 06:27’de Bayram Namazı ve 13:18’de de Cuma Namazı kılınarak , çifte bayram sevinci yaşanmasıyla başladı.

1.nolu merkez camii’nde Fatih ZEYBEK hocanın , 2.nolu yeni camii de Mustafa DUR hocaların kıldırmış oldukları Bayram Namazının ardından , yine geleneksel hale gelen iftar topunun ateşlenmesiyle birlikte , bayram namazından çıkanlar sıralanmaya başladı.

Yaş grubuna göre büyükten – küçüğe doğru sıralanmak kaydıyla , bayramlaşma töreni başladı. Dörtka’ya kadar devam eden bayramlaşma sırasından sonra , yine hep birlikte gelenekselleşen , mezarlık ziyareti başladı. Hep beraber mezarlığa gidildi.

Mezarlıktaki programa katılan hocalarımız Fatih ZEYBEK , Murat ORTA ve Mehmet ORTA‘nın okudukları Kuran-ı Kerimler , Sureler vede ardından Fatih ZEYBEK tarafından yapılan dua ile program sona erdi. Ardından eş , dost , akraba ve tanıdıkların mezarları birer birer dolaşılarak sureler okundu , dualar edildi.

Daha sonra da , büyüklerin evlerinde yapılan kahvaltı sonrası da , eş , dost , akraba , komşu ziyaretleri başladı.

Büyükler , yaşlılar ziyaret edilerek elleri öpüldü ve sevindirildi , küçükler de şeker verilerek yahutta harçlıklar verilerek gönülleri hoş edildi.

Ramazan Bayramının en güzel taraflarından biri de , kimsesizler , yoksullar , bayram öncesi ziyaret edilerek,fitrelerin, zekatların verilerek, bir nebze de olsa , onlarında kimsesiz olmadığının gösterilmeye çalışılması.

Bizde GAZETE TERZİALAN Olarak ,

küskünlerin barıştığı ,

sevenlerin biraraya geldiği ,

rahmetle  ve  şefkatle  dolu günlerin en değerlilerinden olan ,

Ramazan Bayramınızı kutlar , 

daha nice nice bayramlara erişebilmek umuduyla ,

mutlu ,huzurlu ve sevgi dolu iyi bayramlar dileriz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

1.BÖLÜM

2.BÖLÜM

3.BÖLÜM

4.BÖLÜM

2018 Ramazan Bayramı

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık