DOLAR: 5.38 TL
EURO: 6.09 TL

BELEDİYEDE BAŞKANLIĞINDAN , KANDİL İKRAMLARI DEVAM EDİYOR

14 Nisan 2018
800 kez görüntülendi

BELEDİYEDE BAŞKANLIĞINDAN , KANDİL İKRAMLARI DEVAM EDİYOR
Reklam

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN , KANDİL İKRAMLARI DEVAM EDİYOR

 

Mübarek üç aylardan Recep ayının 27. Gecesinde Hz. Muhammed’in (sav) miraca çıktığı gece olarak kutlanan Miraç Kandili nedeniyle Terzialan  Belediyesi ,  belde meydanında ve 11 ayrı noktada vatandaşlara gödek ikramı gerçekleştirdi.

13.04.2018 Cuma günü , hem Cuma olması sebebiyle , hem de Mirac Kandili olması vesilesiyle , Terzialan Belediye Başkanlığı tarafından bir çok ayrı noktada ikramlar yapıldı.

Öğleden önce 11 ayrı noktada başlayan gödek pişirme çalışmaları vede ikramları , akşama kadar devam etti.

Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN'de gödek pişirme noktalarını gezerek , yerinde inceledi ve çalışanların Kandillerini de kutlamayı ihmal etmedi.

Tüm masrafları Belediye Başkanlığınca karşılanan gödek pişirme çalışmalarına ilgi bir hayli yoğundu.

Mirac Kandili olması sebebiyle , tüm esnaflar da , gelen müşterilerine  gerek çikolata , gerek gofret , gerek lokumlu bisküvi v.s.  ikram ederek kandillerini kutladılar. Ayrıca Yokuş Kıraathanesi de , kendi el emeğiyle yaptığı tatlıları , vatandaşlara ve müşterilerine ikram ettiler.

Terzialan Belediye Başkanlığıda bir ilke imza atarak , Yatsı Namazından çıkan tüm cemaate , Terzialan Belediyesi Kandil Simidi ikram ettiler. Daha önceleri , Kandiller de Çan Belediyesinde görmeye alıştığımız kandil simitlerini ,  artık beldemizde de görmeye alışacağız gibi duruyor.

Yapılan tüm hayırları Allah kabul etsin diyoruz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık