DOLAR: 5.38 TL
EURO: 6.09 TL

İKİ ARKADAŞIN MOTORSİKLET İLE AKDENİZ TURU

23 Ağustos 2017
1.206 kez görüntülendi

İKİ ARKADAŞIN MOTORSİKLET İLE AKDENİZ TURU
Reklam

 

 İKİ ARKADAŞIN MOTORSİKLET İLE AKDENİZ TURU

 

Faruk DURGUN ile Kadir CAN isimli iki arkadaş , motorsikleriyle 30.07.2017 de Akdeniz turuna çıktı.

 

Yaklaşık olarak 9 gün süren bu yolculukta , her gittikleri yörenin tarihi ve turistik yerlerini de ziyaret eden iki kafadar , aynı zamanda , bulundukları yerlerin yöresel yemeklerini de yemeği ihmal etmediler.

 

Gezdikleri yerlerde , genellikle Uygulama Otellerinde konaklayan 2 arkadaş , bazen de Otel ve Öğretmen evlerini tercih ettiler.

 

Her yıl farklı bir bölgeyi ziyaret eden 2 arkadaş , bu yıl da İç Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesini ziyaret ettiler.

 

İnegöl'e kadar da , arkadaşları  Beytullah ÖZKAN , Motorsikletiyle onlara eşlik etti.

 

Bursa da  , İstanbul dan İsmail KALENDER adlı arkaşında ekibe katılmasıyla , yola 3 kişi olarak devam ettiler.

 

Gezi boyunca izledikleri rota şu şöyle şekillendi;

 

Terzialan – Çan – Biga – Bandırma – Bursa – Bozoyük – Kütahya – Afyon – Isparta – Antalya – Serik – Akseki – Seydişehir – Beyşehir – Karaman – Mersin – Mut – Silifke -Erdemli – Ayrancı – Niğde – Bor – Nevşehir – Ürgüp – Avanos – Develi – Yahyalı – Kayseri ye kadar giden 3 kafadar , buradan dönüş yolculuğuna geçerler. Aksaray – Konya – Afyon – Uşak – Simav –  Balıkersir – Balya – Yenice – Çan ve Terzialan…

 

Gezdikleri bölgelerde , o yörenin tarihi ve turistik yerlerini de gezen 3 arkadaşın uğradıkları bazı yerleri de şöyle sıralayabiliriz ;

 

Isparta da Davraz Dağı  , Eğirdir de  Eğirdir Gölü , Beyşehir de Beyşehir Gölü , Bor da Şehit  P.ASB.KD. BŞVS. Ömer HALİSDEMİR'in mezarı ( 16 Temmuz 2016 da , Ankara / Gölbaşı'nda , göstermiş olduğu cesaretiyle kahraman olmuş ve çatışma sonucunda da Şehit edilmişti.)  , Nevşehir de Kapadokya Peri bacaları , Antalya Toroslar , Kayseride Sultan Sazlığı Milli Parkı , Kapuzbaşı Şelaleleri ,  Akdağları , Aladağlar Milli Parkı – Hacer Ormanları , Niğde Mümtaz ÇANKAYA Dağcılık ve Eğitim Merkezi ve Dağ evi , Konya Akşehir de bulunan Nasrettin Hoca Türbesini ziyaret ettiler. 

 

2014 yılından beri her yıl düzenli olarak , Türkiye yi karış karış motorsiklet ile gezmeyi amaçlayan 3 kafadar , 2014 ve 2015 te Türkiye turuna devam ederken , 2016 yılında Umre vazifesi dolayısıyla gidememişlerdi. Bu sene 2017 de de , 3700 km. lik gezi programını kazasız bir şekilde tamamlamış oldular.

 

Bu gezilerdeki amaçlarının , gezdikleri yerlerdeki tarihi ve turistik yerleri gezmek , Türkiyenin Güzelliklerini görmek , bulundukları bölgenin yöresel yemekleri tatmak olarak özetlediler. 

 

Bizde GAZETE TERZİALAN olarak , kazasız belasız bu güzel geziyi tamamladıkları için kendilerini kutluyor , bir daha ki Türkiye turunu sabırsızlıkla beklediğimizi kendilerine iletiyoruz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık