DOLAR: 5.43 TL
EURO: 6.15 TL

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR

26 Aralık 2017
864 kez görüntülendi

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR
Reklam

 

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR

 

Terzialan Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokulu , yeni bir projeye daha imza atıyor.

"Sağlam kafa , sağlam Vücutta bulunur" düsturundan hareketle , öğrencileri bilgilendirme amaçlı , seri seminerler yapıyor.

İlk olarak 06 Aralık 2017 Çarşamba günü ,saat 14:00'da projenin açılışını yapan  İlçe Milli Eğitim Müdürü  İbrahim BAL  "Sağlıklı Vücut İçin Ruh Sağlığı" konusu üzerinde dururken ,  saat 15:00'da , Dr.Yusuf ORTA  ise "Sağlıklı Vücüt için hijyen" konusundaki bilgilerini , öğrencilerle paylaştı.

Bir hafta aralıklarla yapılan seminerlerde ,13 Aralık 2017 Çarşamba günü de , Çan Devlet Hastanesi Acil de görev yapan ,  Dr.Nilay BARAN MADAK   "Sağlam Vücut İçin Sağlıklı Beslenmenin Önemi" konusunda bilgilerini , yaklaşık 40 dakikalık pprogramda , öğrencilere aktardı. 

20 Aralık Çarşamba günü  , 4. Seminerde de , Dr.Tarık KARA  "Sağlam Vücut için Ağız ve Diş sağlığı" hakkındaki bilgilerini  , yaklaşık yarım saat boyunca öğrencilerle paylaştı.

27 Aralık 2017 Çarşamba günü ( yarın ) Çan Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmenlerinden H.İbrahim KIRMIŞ  "Sağlam Vücut için spor" konusunu işleyecek.

Son olarakta  4 Ocak 2018 Perşembe günü de, Beldemiz  Sağlık Ocağı Aile Hekimi Aylin ÜRER  "Sağlam Vücuda elektronik cihazların etkisi" konusunda sunum yapacaktır.

6 Aralık 2017 Çarşamba günü , açılış konuşmasında , Okul Müdürü Göksel KURT , bu projedeki amaçlarının , çocukları sağlıklı yaşamaları konusunda bilinçlendirmenin yanında , çevremizde bulunan , çevremizde yetişen öğrencilere örnek oluştarabilecek , okulumuzda öğrenim görmüş kişilerle de buluşturmak olduğunu söyledi. Bunda da başarılı olacaklarını düşündüklerini söyledi. Seminerlere tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin katıldığını ve dikkatlice takip ettiklerini belirten KURT , bu perojeden sonra , Veli eğitimlerinin planlandığını söyledi.

Bizde GAZETE  TERZİALAN olarak , bu projeyi gerçekleştiren okul müdürümüz Göksel KURT'u tebrik ediyor , ileriki günlerde yapılacak olan , veli bilgilendirme ve eğitim programlarını merakla bekliyoruz. Yeri gelmişken şunu da belirtmek isteriz.  Başta Okul Müdürümüz Göksel KURT , Dr.Yusuf ORTA , Dr.Nilay BARAN MADAN , Dt.Tarık KARA Beldemizden olup , Okulumuzun yetiştirtirdiği değerlerden olduğu için , gurur duymamak elbetteki elde değil. Hepsine yeri gelmişken teşekkür ediyor , onların yetişmesinde emeği bulunan tüm Öğretmenlerimizin de ellerinde öpüyoruz. 

Okulumuz hakkında detaylı bilgi almak ve okulumuz ile ilgili detaylı haberlere ulaşmak için , okulumuz web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

ŞEHİT BİNBAŞI ERCAN KURT ORTAOKULU WEB SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık