2 NOLU YENİ CAMİİNE İMAM HATİP ATAMASI YAPILDI

GENEL YAŞAM
898 Defa Okundu

.

Uzunca bir süredir boş olan 2 nolu yeni Camiine İmam Hatip ataması yapıldı.

2 nolu yeni Camii , yeni İmam Hatibi , yine bir Terzialan lı olan Kadir oğlu Mücahit YAVAŞ oldu.

Bildiğiniz üzere , 2 nolu yeni camiinde 15 yıl görev yapan Mustafa DUR 14 Ekim 2003 te buradaki görevine başlamış ve 4 Aralık 2018 de komşu Köyümüz Çakılköye tayini çıkmıştı. Ayrıca Çan Din Bir Sen kurucu üyelerinden olan Mustafa DUR 15 Şubat 2022 itibariyle de emekliye ayrılarak Çanakkale/Kepez’e yerleşmişti.

2018 yılında Camii imamsız kalınca kapatılmamış , gerek Cuma Namazları , gerekse Bayram namazları İbrahim ORTA , Mehmet ORTA , Veysel SELVİ ve Murat ORTA tarafından kılınmaya devam edilmişti.

Daha sonrasında 2019 yılında İmam Hatip Ahmet ÖZDEMİR atanmış ve yaklaşık olarak 2 yıl burada görev yaparak , kız çocuklarına Kuran – Kerim dersleri vermiş , Ramazan ayında da en güzel şekilde Teravih Namazlarını kıldırarak sesi ile de büyük beğeni toplamıştı. 38 yıllık hizmetin sonucu olarak ta 23.08.2021 de emekliye ayrılmıştı.

MÜCAHİT YAVAŞ KİMDİR?
20.05.1992 yılında doğdu. İlk ve Orta yı Terzialan da okuduktan sonra , İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesinde öğrenimine devam etti. 2012 yılında İlahiyat Fakültesi Önlisansını tamamladı. Sırasıyla önce Lapseki/Hacıgelen Köyü/Koruoba Mahallesinde göreve başladı. Ardından Çan/Küçükpaşa Köyü İmam Hatipliği , sonrasında Çan/Çekiçler Köyü ve son olarak ta Çan/Merkez/Mevlana Camiin de İmam Hatiplik yaptı. 
27.06.2022 itibariyle de Çan/Terzialan Beldesi/2 nolu yeni Camiindeki İmam Hatiplik görevine başladı. Evli ve 1 çocuk babası olan Mücahit YAVAŞ’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. 

NOT: Bildiğiniz üzere , Mücahit YAVAŞ Çan/Küçükpaşa Köyünde İmam Hatiplik yaparken sele maruz kalmış , arabası ve evinde büyük ölçüde maddi , manevi hasar oluşmuştu.

Mücahit Yavaş: 0 538 494 8433

previous arrow
next arrow
Slider

2 thoughts on “2 NOLU YENİ CAMİİNE İMAM HATİP ATAMASI YAPILDI

  1. Yorumumu dikkate alıp haber metnini güncellediğiniz için teşekkürler. Temennim , yetkiller Terzialan gibi diğer belde ve köylerde lojman yokluğu ve bakımsız lojman sorunlarını ivedilikle çözüme ulaştırmasıdır. 21. yüzyılda Kamu görevlilerinin zaruri ihtiyaçların yetersizliği nedeniyle maalesef görev yerini değiştirmek veya görevini bırakmak zorunda kalması içler acısı olarak değerlendirmekteyim. Bunun dışında , okuyuca karşı sorumlu etik habercilik ilkesi anlayışıyla haber üretiminde bulunduğunuz için tebrik eder iyi çalışmalar dilerim.

  2. Acaba 2019 -2021 arası o camiye kim kadrolu olarak atandı ? Terzialan 2.Cami ye kim hizmet etti ? Mahallenin Kız çocuklarını kim kuran öğretti? Ramazan ayında cemaate kim namaz kıldırdı ? 2 yıl kirada oturup görevini en iyi şekilde yerine getiren Lojman olmadığı için emekli olmak zorunda kalan bir bayram namazı ardından köyden buruk bir halde ayrılan bir imam hatip var mı yok mu yetkililere sormanız’ı iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir