2015 YILI – 2.KAFİLESİ – UMRE YOLUNDA

GENEL GÜNCEL HABER
601 Defa Okundu

2015 YILI –  2.KAFİLESİ –  UMRE YOLUNDA

07.02.2015 Cumartesi Günü 1 nolu Merkez Camii Bahçesinde Toplanan Vatandaşlar, Umre’ye Gidecek Olan 8 Kişi’yi Yolcu Ettiler.

Bu Defa Alışılmışın Dışına Çıkılarak , Bir İlk Gerçekleşti.

Daha Önceleri Gerek Asker Uğurlamaları, Gerekse Umre ve Hacı Uğurlamaları, Eski İlkokul Yanında, Bardakçılar Sapağında , Yani Eczane Önünde Yapılıyordu.

Merkez Camii Bahçesi Düzenleme Çalışmalarından Sonra , Güzel Bir Görünüme Kavuşan Merkez Camii Bahçesi, Daha da Kullanışlı Hale Getirilmişti.

Ve Umre’ye Gideceklere İlk Tören de Burada Yapılırken, Camii Bahçesinde Bir İlk te Gerçekleşmiş Oldu.

Cumartesi Günü Saat: 14:30 da Merkez Camii Bahçesinde Toplanan Vatandaşlar, 1.Nolu Merkez Camii İmamı Halil İbrahim ŞAHİN ve 1.Nolu Merkez Camii Kayyımı Fatih ZEYBEK‘in Okudukları İlahi ve Dualarla , Bir Uğurlama Programı Düzenlediler.

Okunan Duaların Ardından Vedalaşılıp- Helallikler Alındı.

İkindi Namazını Merkez Camiinde Kılan Umrecilerimiz , Namazından Ardından , Uzun Araç Konvoyuyla Birlikte , Saat: 17:00 de Çan‘da Düzenlenmiş Olan Umrecileri Uğurlama Törenine Yetiştiler.

Çan Kapalı Pazar Yerinde Düzenlenen Tören de  , Kuran-i Kerim okunup  Mehmet KAHYAYusuf ARSLAN Harun KOCATÜRKMesut  BİÇEN ve değerli hocalarımızdan Kuran-i kerim ve  ilahiler dinlendi. 

Daha Sonra Çan Vaizi Osman ACAR Yaptığı  Konuşmada Kısaca Şunları Söyledi: “Hz Muhammet Mustafa yolunda Kabe’yi’  tavaf etmek için yola  çıkan kardeşlerimizin niyetlerin muhakkak hayr eyle,  sırasıyla Beytullah’a ulaştırıp   tavaf etmeyi, Safa ile Merve arasın da say etmeyi , dünya gözüyle peygamberimizi ziyaret etmeyi nasip eyle. Umre görevlerini yaptıktan sonra  vatanına çocuklarına kavuşmayı nasip eyle, oranın aşkıyla yanıp tutuşan kardeşlerimizi  , hayırlısı ise gidip gelmeyi nasip eyle” dedi.

2 Gün Yol İle Birlikte 26 Günlüğüne Kutsal Topraklara  Giden Umrecilerimizin , 3 Mart‘ta Dönmeleri Bekleniyor.

UMRECİLERİMİZİN İSİMLERİ;

– Behti SAĞIN
– Zübeyde SAĞIN
– H.İbrahim ŞAHİN
– Güler ŞAHİN
– İbrahim ORTA
– Asiye ORTA
– Osman CANDAN
– Kerime CANDAN

GAZETE TERZİALAN Olarak , Tüm Umrecilerimize Hayırlı Yolculuklar Diler, Kutsal Topraklara Bizlerden de Selam ve Dua Götürmelerini Temenni Ederiz.


HABER + KAMERA = AHMET KAMALI

FOTOĞRAFLAR: CELİL ERDEM CANDAN

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

1.BÖLÜM


2.BÖLÜM3.BÖLÜM – ÇAN –

Bu Video BURASI ÇAN Ekibi Tarafından Çekilmiştir.


..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir