2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

GENEL YAŞAM
62 Defa Okundu

 

2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 

2018 yılı , Nisan Ayı Meclis Toplantısı , 05.04.2018 Perşembe Günü , Saat : 17:00'da , Terzialan Belediye binası  toplantı salonunda , Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN , Yazı İşleri Müdürü Naci BECEREN , Fen İşleri Müdürü Ufuk TEKİN , Mali hizmetler Müd. V. Yavuz YAMAN  , encümenler ve misafirlerin  katılımıyla gerçekleştirildi.

 

ALINAN KARARLAR ŞUNLARDIR:

1-)   2017 yılı faaliyet raporu görüşülerek , oy çokluğuyla kabul edildi. Mustafa SAĞIN , Mehmet ÇAYIR , Arif YUMUŞAK ve Halil CANDAN ret yönünde oy kullanırken , Tuncay GÖYMEN , Ayhan UTKU , Mesut CANDAN , Burhan ALKAN , Nazmi SARISAKAL ve Ahmet TÜMER kabul yönünde oy kullandı. 4 ret oyu ve 6 kabul oyuyla , 2017 yılı faaliyet raporu kabul edilmiş oldu.

2-)    2  yeni encümen üyelesi seçimi yapıldı. Yapılan gizli oylama sonucunda , Nazmi SARISAKAL  oy çokluğuyla seçilirken , Mesut CANDAN ile Arif YUMUŞAK'a eşit sayıda oy çıktı. Tekrar ikinci bir gizli oylama yapıldı fakat eşitlik yine bozulmadı ve eşit sayıda oy çıktı. Son olarakta , Mesut CANDAN ile Arif YUMUŞAK arasında kura çekimine gidildi ve kura da Arif YUMUŞAK çıkarak , 2. daimi encümen seçilmiş oldu. Sonuç olarak Nazmi SARISAKAL ile Arif YUMUŞAK , 1 yıl süre ile daimi encümen olarak seçimiş oldu.

3-)    Terzialan Belediyesi Personel Limited Şirketi ile ilgili görüşülerek , imza yetkisi ve şirket müdürü olarak , Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN seçildi.

4-)    Terzialan Belediyesi Sosyal ve İktisadi Tesisler işletmesinin kapatılması için , İşletme Müdürü Naci BECEREN'e yetki verildi.

5-)   Terzialan Belediyesi tarafından ,  2.nolu Yeni Camii arsasında bulunan , hisse sahiplerinden , hisselerinin , hibe olarak devralınması kararlaştırıldı.

 

NOT : Toplantıya Belediye Başkanı ve memurları , encümenlerin yanısıra , Çan Ak Parti İlçe Başkanı Murat OKAN , Çan M.h.p. İlçe Başkanı Fevzi KARAKAYA , Çan M.h.p. İlçe Teşkilatından Alparslan Kürşat ÇETİN , Terzialan Beldesi/Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN'dekatıldı. 

Ayrıca , Belediye Meclis üyelerinden Mesut CANDAN ve Ayhan UTKU Milliyetçi Hareket Partisi üyeliklerinden istifa ettiklerini açıklamışlardır.
Bundan sonraki görevlerine Bağımsız Belediye Meclis Üyesi olarak devam edeceklerdir.

 

2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI

TARİH: 05.04.2018

SAAT: 17:00

YER: TERZİALAN BELEDİYESİ / TOPLANTI SALONU

 

MECLİS ÜYELERİ

1-)    Meclis Başkanı : Tuncay GÖYMEN

2-)    Meclis 1.Başkan V.  : Ahmet TÜMER

3-)    Meclis 2.Başkan V.  : Nazmi SARISAKAL

4-)    Meclis Katibi  :  Mustafa SAĞIN

5-)    Meclis Katibi :  Arif YUMUŞAK

6-)    Meclis Üyesi :  Halil CANDAN

7-)    Meclis Üyesi  :  Ayhan UTKU

8 –)   Meclis Üyesi  :  Burhan ALKAN 

9 -)   Meclis Üyesi  : Mehmet ÇAYIR

10 -)  Meclis Üyesi  :  Mesut CANDAN 

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir