2018 RAMAZAN BAYRAMI

GENEL YAŞAM
693 Defa Okundu

.

2018 RAMAZAN BAYRAMI

 

2018 Ramazan Bayramı , güneşli bir bayram sabahında , 15.06.2018 günü saat 05:05’te Sabah Namazı , 06:27’de Bayram Namazı ve 13:18’de de Cuma Namazı kılınarak , çifte bayram sevinci yaşanmasıyla başladı.
1.nolu merkez camii’nde Fatih ZEYBEK hocanın , 2.nolu yeni camii de Mustafa DUR hocaların kıldırmış oldukları Bayram Namazının ardından , yine geleneksel hale gelen iftar topunun ateşlenmesiyle birlikte , bayram namazından çıkanlar sıralanmaya başladı.
Yaş grubuna göre büyükten – küçüğe doğru sıralanmak kaydıyla , bayramlaşma töreni başladı. Dörtka’ya kadar devam eden bayramlaşma sırasından sonra , yine hep birlikte gelenekselleşen , mezarlık ziyareti başladı. Hep beraber mezarlığa gidildi.
Mezarlıktaki programa katılan hocalarımız Fatih ZEYBEK , Murat ORTA ve Mehmet ORTA‘nın okudukları Kuran-ı Kerimler , Sureler vede ardından Fatih ZEYBEK tarafından yapılan dua ile program sona erdi. Ardından eş , dost , akraba ve tanıdıkların mezarları birer birer dolaşılarak sureler okundu , dualar edildi.
Daha sonra da , büyüklerin evlerinde yapılan kahvaltı sonrası da , eş , dost , akraba , komşu ziyaretleri başladı.
Büyükler , yaşlılar ziyaret edilerek elleri öpüldü ve sevindirildi , küçükler de şeker verilerek yahutta harçlıklar verilerek gönülleri hoş edildi.
Ramazan Bayramının en güzel taraflarından biri de , kimsesizler , yoksullar , bayram öncesi ziyaret edilerek,fitrelerin, zekatların verilerek, bir nebze de olsa , onlarında kimsesiz olmadığının gösterilmeye çalışılması.
Bizde GAZETE TERZİALAN Olarak ,
küskünlerin barıştığı ,
sevenlerin biraraya geldiği ,
rahmetle  ve  şefkatle  dolu günlerin en değerlilerinden olan ,
Ramazan Bayramınızı kutlar , 
daha nice nice bayramlara erişebilmek umuduyla ,
mutlu ,huzurlu ve sevgi dolu iyi bayramlar dileriz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

1.BÖLÜM

2.BÖLÜM

3.BÖLÜM

4.BÖLÜM

2018 Ramazan Bayramı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir