2018 YILI GELENEKSEL ÇAKMAKÇAYIR MAHALLESİ HAYRI YAPILDI

GENEL YAŞAM
22 Defa Okundu

 

2018 YILI GELENEKSEL ÇAKMAKÇAYIR MAHALLESİ HAYRI YAPILDI

 

2018 yılı geleneksel Çakmakçayır Mahallesi hayrı 13.05.2018 Pazar günü yapıldı.

Saat 11:45’te , 1.nolu merkez Camiinde mevlid-i şerif programının okunmasıyla başladı. K.Kerim , ilahiler ve vaaz ile devam etti.

Öğle namazından sonra da , belde meydanında ve kahvehanelerde pilav – ormankebabı – tatlı – ayran ve su ikramları yapıldı.

Çevre köylerde çok sayıda köy hayrı olmasına rağmen , belde hayrının kalabalık olması sevindiriciydi.

 

1.nolu merkez camiindeki mevlid-i şerif programına katılan hocalarımız şunlardır : Fatih ZEYBEKH.İbrahim ŞAHİNMustafa DURErhan GÖZDENMustafa GÜRPINARBülent DAĞLI

 

Çakmakçayır Mahalle hayrına iştirak edenlerde şunlardır : Çan AK PARTİ ilçe başkanı Murat OKAN , kadın kolları ve Çan ilçe yönetimi , Çan M.H.P ilçe başkanı Fevzi KARAKAYA ve Çan ilçe yönetimi , Çan C.H.P. ilçe başkanı Ümran AYDIN ve Çan ilçe yönetimi , İYİ PARTİ Çan ilçe başkanı ve Çanakkale Milletvekili aday adayı Zeki YILMAZ ve Çan ilçe yönetimi , M.H.P  İl genel meclis üyesi Orhan SARIOĞLU , M.H.P. Çanakkale Milletvekili aday adayı Halil ÇETİN , Çan esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Emin GÖRGÜN ve yönetimi , Çan Ziraat odası başkanı Hasan ŞAHİN , Çan Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Cemali ERGİN , Çan Esnaf ve Kefalet kooperatifi başkanı Davut TEKNE , Mallıköy muhtarı Yüksel ÇETİN , Bostandere muhtarı Mehmet TAŞ , Duman muhtarı Mehmet ACAR , Hacılar köyü muhtarı Mustafa YILDIZ , Karakoca köyü muhtarı Enver KEÇİLİ , Süle mahallesi muhtarı Erdal TEKİN , Çan Osman efendi mahallesi muhtarı Halil KESKİNER , Çan karşıyaka mahallesi muhtarı Mustafa YILMAZ , 101 ticaret Murat KÖSETalat KÖSE , Kızılcık çiftliği sahibi Ahmet KIZILCIK , eski okul müdürlerimizden Kemalettin KOCAOĞLU , Saffet YUMUŞAK  ve çok sayıda misafir katıldı.

 

3.000 kişilik yemek yapılmış olup , 1700 adet su , 2800 adet ayran tüketilmiştir. 130 kg. tulumba tatlısı tüketilirken , 3000 adette ekmek tüketilmiştir.

 

Kadınlar günü olması sebebiyle , Belediye başkanı Tuncay GÖYMEN‘de tüm annelere ve anne adaylarına da ,  gül ikramı yapmıştır. Ayrıca hasta ve yaşlıları da evlerinde ziyaret ederek , onlarında anneler gününü kutlamıştır.

 

Bu hayrın yapılmasında büyük katkısı olan ve organizeyi yapan , Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN‘de , hayır ile ilgili şunları söyledi: “Vermiş oldukları destekten dolayı tüm mahalle sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Azalarıma ve özellikle de gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Uzaktan yakından  hayrımıza iştirak eden tüm misafirlerimize , sivil toplum kuruluşlarına , oda başkanlarına ,  siyasi parti temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Köy muhtarlarımıza , ses sistemlerine yardımcı olan Armoni Müziğin sahibi Erhan EROL‘a ayrıca teşekkür ediyorum. Hayrımızı Allah kabul etsin inşallah” dedi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir