2019 YILI GELENEKSEL TERZİALAN BELDESİ/ÇAKMAKÇAYIR MAHALLESİ HAYRI YAPILDI

GENEL GÜNCEL YAŞAM
926 Defa Okundu

.

2019 yılı , geleneksel hale gelen , Terzialan Beldesi/Çakmakçayır Mahallesi hayrı 04.05.2019 Cumartesi günü , yoğun bir katılımla yapıldı.
Saat 12:00 gibi , beldemiz 1.nolu Merkez Camii’nde başlayan Mevlid-i Şerif programı , öğle namazı’na kadar devam etti. Aynı saatler de 4 – 5 yerden yemek dağıtımına da başlandı.
Hayır menüsü : Kavurma , Tavuk etli bulgur pilavı , Höşmerim , Ayran , Ekmek ve Su’dan oluştu.
1.nolu merkez camiindeki Mevlid-i şerif programına : 1.nolu merkez Camii imamı Fatih ZEYBEK , 2.nolu Camii imamlığına yeni atanan Ahmet ÖZDEMİR , Çan Akşemsettin Camii imamı Halil İbrahim ŞAHİN , Ecebat 2.Camii müezzin-kayyımı İslam ÖZDEMİR , Karakoca Köyü Camii imamı Mustafa GÜRPINAR , Durali Köyü imamı Bülent DAĞLI , Vaazıyla Erhan GÖZDEN ve Duasıyla Mehmet ORTA katıldı.
Terzialan Beldesi / Çakmakçayır Mahallesi hayrına iştirak edenler ; Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Murat OKAN , CHP İl genel Meclis üyesi Erdal GÜLER , Çan Belediye başkanı Bülent ÖZ , Terzialan Belediye başkanı Tuncay GÖYMEN , CHP Çan Belediyesi Meclis üyeleri ve Kadın Kolları , Ak Parti Çan İlçe başkanı Orhan ARSLAN , Çan Ak Parti Kadın Kolları başkanı Birsen DİRLİK , Mhp Çan İlçe başkanı Fevzi KARAKAYA , MHP Çan Belediyesi meclis üyesi Yılmaz ÖZEN , Çan Esnaf ve Kefalet kooperatifi başkanı Davut TEKNE , Çan Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Emin GÖRGÜN , Çan Ziraat Odası başkanı Hasan ŞAHİN , Çan Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Cemali ERGİN , Önceki dönem Ak Parti İl genel meclis üyesi Ünsal DİRLİK , İş adamlarımız , Terzialan Ak Parti belde başkanı Ahmet TÜMER , Terzialan Camilerini yapma ve yaşatma derneği başkanı Mehmet KURT , Köy Muhtarlarımız : Etili Köyü ,Doğancılar Köyü , Çekiçler Köyü , Kulfal Köyü , Bahadırlı Köyü , Uzunalan Köyü , Bardakçılar Köyü , Ahlatlıburun Köyü , Mallı Köyü , Hacılar Köyü , Çakıl Köyü , Karakoca Köyü , Önceki dönem Süle Mahallesi muhtarımız , Çan Osmanefendi Mahallesi – Karşıyaka Mahallesi – Fatih Mahallesi ve Terzialan Beldesi – Süle Mahallesi muhtarları , Terzialan belde halkı ve çok sayıda misafir katıldı.
Muhtarımızdan aldığımız bilgiye göre , Hayır için kullanılan malzemeler : 500 kg. et(235 kg. Terzialan Belediyesi tarafından karşılandı) , 130 litre yağsan Zeytinyağı , Acer yemekçilik aşçı ve dağıtımı , 300 kg umut bulgur , baharat , 2500 adet rol ekmek , 250 kg. bütün piliç , masa , sandalye , çadır , market , 1400 çay , 110 adet soda , ses cihaz kurulumu , 160 kg. süt ( 3 süt üreticimiz tarafından karşılandı ) , Çan’a ücretsiz 2 nakliye yapıldı , Çan süt birliğinden 3000 adet ayran bağış olarak alındı , Kalecan market 3000 adet tablot ve kaşık bağışta bulundu. Artan toplam 1260.00 tl. Terzialan 1. nolu Merkez Camiine bağışlanmıştır. 3 büyükbaş hayvan kesimi yapılırken , 3000 katılım oldu. Saat 12:00 ile 15:30 arası yemek dağıtımı yapılırken , yemeklerden artan olmadı.
Terzialan Beldesi/Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN ile yaptığımız söyleşide , yapılan hayır ile ilgili şunları söyledi : “Bu sene ki hayrımız çok kalabalıktı ve çok yoğun geçti. Yemeklerimiz herkese yetti , artmadı. Yoğun katılımından dolayı tüm belde halkımıza , iştirak eden tüm muhtarlarımıza , sivil toplum kuruluşlarımıza , siyasi parti temsilcilerimize , imam-hatiplerimize , Terzialan Belediyemize ve çalışanlarına , ve her zaman yanımızda olan Terzialan gençlerimize teşekkür ediyorum. Maddi , manevi destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah c.c. yapılan hayırı kabul etsin inşallah” dedi.   

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

2019 yılı çakmakçayır mahallesi hayrı