25 YILLIK HAYALDİ , GERÇEK OLDU

GENEL YAŞAM
306 Defa Okundu

.

Çan Belediyesi Kültür, Sanat ve Gençlik Merkezi Açıldı

Temeli 25 yıl önce atılan, kaba inşaatından sonra çürümeye terk edilen ve Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun Çan’a kazandırdığı önemli eserlerden biri olan Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, 25 Ocak Cuma günü görkemli bir törenle açıldı.
Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun göreve geldiği günden bu yana tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiği Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi muhteşem bir törenle kapılarını açtı.
İçerisinde çok amaçlı salon, prova salonu, fuaye ve sergi alanı, etüt salonları, yetişkin ve çocuk kütüphanesi dışında Çan Belediyesi Kültür Hizmet Birimlerinin yer aldığı Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nin AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın katılımlarıyla onurlandırdığı açılış törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Her açılışın kıymetli olduğunu söyleyen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, çeyrek asırlık bir rüyayı gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ve Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nin Çan’da kültürel ve sosyal faaliyetlerin ev sahibi olacağını söyledi.
Başkan Kuzu; “Böylesi güzel bir yatırımı Çan’a kazandırırken bizlere en büyük desteği veren Başta Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimiz bir borç bilirim. Çanımızı kültürel yönden büyük bir ayağa kaldırma projesi olarak gördüğümüz Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezimizin faaliyete geçmesiyle birlikte sinemamız, tiyatromuz olacak. Vatandaşlarımız sinemamızda filmleri vizyona girdiği gün izleyecek” dedi.
1 ay ücretsiz sinema
Başkan Kuzu, sinemada 2 bin öğrenciye ücretsiz film gösterisi olacağını belirterek bir müjde de Çanlı vatandaşlara verdi. Çanlı vatandaşlar 1 ay boyunca sinemada yayınlanan filmleri ücretsiz olarak izleyebilecekler.
23-31- Ocak tarihlerinde her gün ,
RAFADAN TAYFA : 10:30 ve 12:00 seanslarında ,
ASLI GİBİDİR : 13:45 ve 15:45 seanslarında ,
ÇİÇERO adlı sinema filmi de : 18:00 ve 20:15 seanslarında izlenebilir.
Şubat filmleri de merakla bekliyoruz.
Çan’ın 20 yıllık makus tarihini değiştirdik
Çan Belediye Başkanlığı görevine 2009 yılına getirildiğini hatırlatan Başkan Kuzu,  geçen 10 yıllık süre zarfında Çan’da güzel işler yaptıklarına inandığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:“  31 Mart Yerel Seçimlerinde yola devam edeceğiz
AK Parti Belediyeciliğinin Türkiye’de neler yaptığını herkesin gördüğüne dikkat çeken Başkan Kuzu:“  2009’da biz Çan’ın 20 yıllık makus tarihini değiştirdik. Çan’da neler yaptığımızı anlatmaya gerek yok. Çan’a gelip gezdiğinizde nelerin değiştiğini görüyorsunuz. Bizi siyaseten sevmeyenler bile güzel işler yaptığımızı söylüyor” şeklinde konuştu.
AK Parti Belediyeciliğinin bir okul olduğunu vurgulayan ve  bu okulun ustasının da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kuzu:“ Siz ustayı takip ederseniz, onun yaptıklarını yapmaya çalışırsanız, AK Parti Belediyeciliğini şehirde yaparsanız başarı otomatikman geliyor” ifadelerini kullandı.
Biz yeni yola çıkan değiliz vurgusunu yineleyen Başkan Kuzu yaptıkları eserler ile vatandaşların karşında olduklarını altını çizerek, “Yerel Seçimlerde rakiplerimiz belli ama onlarla da bu işin olmayacağını biliyoruz” ifadesiyle yerel seçimdeki rakiplerine göndermede bulundu.
Önümüzdeki dönem önceliğimiz istihdam projeler
Seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Kuzu, diğer adayların projelerini yakından takip ettiğini söyledi.
“Ben onlara Google Projeleri” diyorum sözlerini kullanan Başkan Kuzu:“ Belediye Başkan Adayı olduğunuzda Google belediye projeleri yazarsanız ne çıkarsa Çan’a bunu yapacağım dersiniz. Herkes bir şeyler söylüyor. Biz proje söylerken yapacağımız şeyleri söylüyoruz. 10 yıldır da ne söylediysek yaptığımızı gördünüz. Allah’ın izniyle bundan sonraki dönemimiz için projelerimizi açıklayacağız. Çan’ın bütün kronik sorunları çözüldü, Çan’da Belediyecilik anlamında güzel işler oldu. Önümüzdeki dönem Çan inşallah istihdam ve ekonomik açıdan büyüyecek.  Tek derdimiz, seçimdeki ana temamız bu, projelerimizi bunun etrafında şekillendireceğiz” şeklinde konuştu.
AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın konuşmalarının ardından yapılan dua ve kurdele kesimi ile Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
27 ⁄ 9 =