40 YIL SONRA GELEN BULUŞMA

EĞİTİM GENEL YAŞAM
75 Defa Okundu

.

40 YIL SONRA GELEN BULUŞMA

 

Bazısı Çan’da yaşıyordu , bazısı  Terzialan’da , bazısı Çanakkale’de , bazısı da İstanbul’da. 
40 yıl sonra bir araya gelen 71 tertip ,  11 arkadaş , bir ilki gerçekleştirdi.
Yıllar sonra toplanarak(25.11.2018) , Çanakkale yaşayan ; Ümmühan ÖZER , Mustafa  GÖZDEN ve Ayşe ERTUĞRUL  Öğretmenlerini ziyaret ederek , 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladılar.
Mustafa GÖZDEN Öğretmenlerini evinde ziyaret eden 11 arkadaş , diğer 2 Öğretmenleriyle açık büfe kahvaltı da bira araya geldiler.
Haliyle , sohbet ilkokul anıları , eski günler ve evlimisin – bekarmısın , ne iş yapıyorsun , çoluk – çocuk var mı , köyde mi yaşıyorsun şeklinde devam etti.
Çok hoş bir hava da geçen sohbetler ,  elbette ki herkesi hüzünlendirdi. Ne de olsa dile kolay 40 yıl geride kalmıştı. 
11 arkadaşın , çiçekleriyle birlikte gelip , kendilerini ziyaret etmesinden çok memnun olan öğretmenleri , hepsine ayrı ayrı teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.
İçlerinden Yılmaz ÖZEN‘in Öğretmenler günü ile ilgili paylaştığı yazı ile bitirmek istiyoruz.
Damardan verilmiş bir güçtür öğretmen olmak…Aç kalmayı, açıkta kalmayı, iklimlerin değişkenliğini, mevsimlerin zorluğunu unutmaktır size imrenerek bakan çocuk gözlerde…Hani gerçek sanatçılar vardır bilirsiniz. İçleri yanıp, gözleri buğulanmış ve yürekleri kan revanken bile izleyicilerini hiç unutmazlar, unutmak ellerinde değildir çünkü…İşte böyle bir duygudur öğretmen olmak. Sınıfa girdiğiniz anda sorunlar, dertler, acılar, hüzünler yok olur. Çünkü sizi bekleyen, ağzınızdan çıkacak sözcüklere bakan çocuklarınız vardır. Nasıl unutabilirsiniz!Nasıl yok sayabilirsiniz!Nasıl bana ne diyebilirsiniz!Öğretmen olmak bir yürek işidir çünkü, beyninizle yüreğinizi birleştiren bir köprüdür.
Mustafa Kemal’in Kocatepe’den bakışıdır öğretmen olmak, dalga dalga sürüklemektir gençleri…Samsun’dan karanlığın üstüne doğmaktır öğretmen olmak…Önüne katıp cehaleti Ege’de sulara gömmektir. Berrak bir Türkçe’dir öğretmen olmak, diline kültürüne sarılmaktır. Ayyıldız olup göklerde dalgalanmaktır öğretmen olmak. Sözün özü bir sevdadır öğretmen olmak, yüreklerde vatan vatan atmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır. Çünkü Atatürk’ün baş eğmez bir neferidir o…
Göğsünü gere gere Ne mutlu Türküm ve öğretmenim diyenlere selam olsun 
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.
71 doğumlu , öğretmenlerini unutmayan 11 arkadaş:
1-)  Salim TAŞ
2-)  Ercan ARABACI
3-)  Bülent AŞICI
4-)  Emrullah CAN
5-)  Metin GÖZDEN
6-)  Ahmet TAŞKIRAN
7-)  Aziz CANDAN
8 – )  Üzeyir TEKİN
9-)  Yılmaz ÖZEN
10-)  Ercan ARABACI
11-)  Alaattin KURT

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir