BABACAN DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

GÜNCEL YAŞAM
259 Defa Okundu

.

Beldemiz halkından olup , uzun bir süre Çanakkale de yaşadıktan sonra , şimdilerde İzmir de ikamet eden Güneşhan lakaplı Hasan oğlu  Seyfi BABACAN örnek davranışıyla yerel basın ve medyada bir süredir kendine yer buluyor. Yakın zamanda Çanakkale den duayen haberci Tekin UĞURLU‘nun da gündemindeydi.
Örnek hareketiyle bir ilki başaran BABACAN , çıkma araba lastikleri ve biraz da tahta parçalarını kullanarak , Kedilere şirin mi şirin ev yapıyor, yuva yapıyor. Adına da PİSİNİN KÖŞKÜ diyor.
Hayvanları özellikle de Kedileri çok sevdiğini ifade eden Seyfi BABACAN konu ile ilgili şunları söyledi; “Her şey bir ayağı felçli sarman Alişi gördüğüm gün başladı. Önce ayağı tedavi edildi felç geçti ama sinirsel bir sorun olduğu için ömür boyu ayağı aksayacaktı. Evimde yaşasın istedim tekrar veterinere götürdüm. İç dış parazit aşıları oldu tırnaklar kesildi banyo yaptırıldı ama maalesef evimdeki kediler ile anlaşamadı. Mecburen bahçeye indirmek zorunda kaldım. 1 yaşında sokak kedisi olduğu için ev ortamına adapte olamadı. Bahçede yaptığım evde yaşamak zorunda olsa da tüm ihtiyacını ömrü boyunca ben ve eşim birlikte karşılayacağız. Alişle aramızda ilginç bir bağ var öyle bir bağ ki gece 2’de bile bahçeye inip iyimi diye kontrol ettiren bir bağ. Bu arada konuyu haberleştirme nezaketi gösteren deneyimli haberci Tekin Uğurlu beye teşekkür ediyorum. belki birileri daha çıkar ve soğuk kış günlerinde barınacak bir kaç daha can olur. Yolda el açmış birini görüyorsun, eline üç beş ne varsa veriyorsun akşam olunca lüks aracıyla seninle dalga geçer gibi gidiyor. Az önce aşağıya inip, evimin önünde yaşayan kediler için yaptığım eve baktım ne alemde diye , içinde mışıl mışıl uyuyanlar vardı. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Yoruldum ama sonucu görünce yorgunluğum kalmadı. Bu gecede huzur içinde başımı yastığa koyabilirim” dedi.
Bizde Terzialan Gazetesi olarak , örnek davranışıyla gündem olan Seyfi BABACAN(Güneşhan) tebrik ediyor , kutluyoruz. Hayvan sever olduğu için , Kedileri düşünerek vakit zaman harcayarak , emek vererek  bir ilki başardığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Örnek olduğu için kutluyoruz. Tüm ALKIŞLAR GÜNEŞHAN’A…
1975 doğumlu olan BABACAN , evli olup , 2016 yılından beri İzmir de yapı dekorasyon işleri ile uğraşıyor.
HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ