BAŞKAN KUZU’DAN GAZETECİLERE ÖĞLE YEMEĞİ

GENEL YAŞAM
317 Defa Okundu

.

Çan Belediye Başkanı Dr.Abdurrahman Kuzu , 10 Ocak Gazeteciler günü olması vesilesiyle Çan’lı  basın mensuplarına öğle yemeği verdi.
10 Ocak Perşembe günü , saat 12:30 da , Kaleseramik havuz başı tesislerinde , basın mensuplarıyla bir araya gelen KUZU , yemeğin ardından  burada yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “Basının sorumluluklarını layıkıyla ifa edebilmesinin en önemli şartı, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunmasıdır. Bugün gelişmiş demokrasileri incelediğimizde, basının bu toplumlarda oynadığı etkin ve güçlü rolü görebiliriz. Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen dünyanın farklı bölgelerinde, çatışmalarda, savaşlarda, can güvenliklerini de riske atarak haber peşinde koşan gazeteciler gerçekten saygıyı ve takdiri fazlasıyla hak eden bir anlayışla görevlerini yerine getirmektedir. Emektar basın mensuplarının gününü kutluyorum. Zor bir meslek yapıyorsunuz saat, yer, mekân gözetmeden işinizi yapmaya çalışıyorsunuz. Yerel yönetim olarak her zaman yanınızdayız. Bir gün değil her zaman sizin için özel bir gün. Bu anlamda gününüzü kutluyorum” dedi.
Ardından , gündemdeki konuları değerlendiren KUZU , basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Önümüzdeki seçim çalışmaları , Trafik , Hava kirliliği , Çay projesi , Park sorunu , Yeni yapılan Hastane  , Kültür sarayı , 65 yaş üstüne otobüslerin ücretsiz olması ,  Arıtma tesisi gibi konulara açıklık getirdi.
Yemeğe katılan gazetecilere birer birer teşekkür eden başkan KUZU , onların gününü kutlayarak , gazetecilik ve yazarlığın sembolü kalem ve plastik kağıtlık hediye etti.
GAZETE TERZİALAN olarak , Başkan KUZU‘ya bu nazik daveti için teşekkür  ediyor , çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
28 + 11 =