BAŞKANDAN ESKİ ÇALIŞANINA PLAKET JESTİ

GENEL YAŞAM
782 Defa Okundu

.

Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN , 1995 – 20O6 yılları arasında , 11 yıl Terzialan Belediyesinde çalışan Ahmet TAŞKIRAN‘a(Karabigalı Mehmet oğlu) , Belediye ye vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı plaket ile ödüllendirdi.(12.07.2019)
Hatırlanacağı üzere , başkan GÖYMEN , 6 Mart 2019 Çarşamba günü Terzialan Belediyesi kapalı düğün salonunda , Terzialan Belediyesinin ilk kurulmasından itibaren(1994’ten itibaren) tüm çalışanları ile kahvaltıda bir araya gelmiş ve tüm çalışanlarına birer plaket takdim ederek ödüllendirmişti. Bu tarihte İstanbul da bulunan eski çalışanı Ahmet TAŞKIRAN da , plaketini alamamıştı.
17.04.1971 Terzialan doğumlu olan Ahmet TAŞKIRAN , Lise tahsilini bitirdikten sonra , “Köyüm ilk önceliğimdir. Köyüme hizmet etmekten gurur duyuyorum” diyerek , 1995 yılında Terzialan Belediyesinde işe başlayarak  11 yıl hizmet verir. Ardından İstanbul’a giderek , İETT de metrobüs şoförlüğüne başlar. 14 yıldır bu işi yapan TAŞKIRAN , halen metrobüs şoförlüğüne devam etmektedir. Taşkıran evli ve 3 çocuk babasıdır.
6 Mart 2019 da plaket alanları şöyle bir hatırlayalım. İsmi olanlar , daha önce Terzialan Belediyesinde çalışmış , hizmet etmiş kişilerdir. Şuan hiç biri Belediye de çalışmıyor. Bir çoğu emekli oldu , vefat etti , tayini çıktı veya başka bir kuruma geçiş yaptı. İsimleri bir hatırlayalım;
Bahattin Sağın -Necmi Gelen – Fevzi Kıncal – Sami Beceren – Mehtap Dalgıç – Ahmet Karabacak – Tevfik Yavaş – İbrahim Durgun – Ümit Candan – Raif Can – İsmail Koçtaş – Ali Karaca – Necmi Koşar – Yusuf Kaçan – Celil Çakan – Zekeriya Durmaz – Kamil Sezen – Mustafa Aktaş – Yalçın Çakan – Nail İçin – Harun Er – Zihni Kurt – Mehmet Kosa – Cihan Koşar , Münir Karabacak(davetliydi ama katılamadı)…
NOT: Sağ olsaydı , 2015 yılında aramızdan ayrılan İbrahim Baştan da plaket alanların arasında olacaktı.