BAŞLARKEN

A.BORAN İLE BAŞ BAŞA
1.058 Defa Okundu

.

Bilgisayar ve İnternet ortamına girildiği zamanlarda “Terzialan” diye bir site açıldığını duydum ve arkadaşların yardımıyla site de bulunan bilgileri gözlemledim.
Hoşuma gitti ve Salih Karabacak benden arada site’ye yazı göndermemi istedi. Bende uygun karşıladım , “elim erdikçe yazmaya çalışırım” dedim.
Şimdi Ahmet Kamalı siteyi çalıştırmaya başladığını belirterek “yazı yazarmısın Ahmet ağabey”dedi. Bende “neden olmasın arada yazıp göndermeye çalışırım” dedim.
Çünkü Bilge kişiler , bildiklerini halka aktaramazlarsa , “kitap taşıyan eşek”  gibi olurlar. Ben şahsen bildiklerimi paylaşmaktan büyük keyif duyarım. Paylaşmak güzel bir dağıtımdır. Çünkü dertler paylaşıldıkça azalır , sevinçler ise paylaşıldıkça çoğalır.
Kendisi pişirip kendi yiyenler , konu komşu ile paylaşmazlarsa , ne o lezzetlerini tanıtabilirler , ne de pişirdikleri tatlanır. Çünkü her ağızın tat alma mahareti ayrı ayrıdır. Hem dinimde ikram , hem dostlukları pekleştirir hem olmayanlara yapılan ikramlar onlarında karınlarını doyurmalarına vesile olur. 
Terzialanile bağlantılarım ; Abdurrahman Bağcı’nın annesi Fatma teyzem , Ali Esen’in hanımı Kamile teyzem ile öz 2 kardeş kızanıyım. Rahmetli Veli İşçi dayımdır. Ali Osman Taş hocam , hem Okul arkadaşım , hem de ağabeyimin kayınbiraderi ve akrabamdır , çok has insandır.
Laf aramızda , Süle Mahallemizin de 48 yıllık damatıyım. Terzialan’da çok dost ve arkadaşım vardır. Türk Hava Kurumunda 32 sene başkanlık görevi yaptım. Köyden Kadir Yılmaz’ı kuruma sayman olarak aldım. 17 yıllık memur olarak görev yaptı , emekli olduğu zaman Başkanlık görevini ona bıraktım. 2 dönem Başkanlık yaptı ve vefat etti. Allah rahmetini esirgemesin.
Galiba çok uzattık. Şimdilik bunları duyunda , yeni yazılar yazmaya uğraşırım. Yaşadıkça dost edinin çünkü Mevlana hazretleri diyor ki  “dost edinmeye bakın , düşmanı anan da doğurur” Doğrusu bu galiba. Çünkü ağacın kurdu kendinden olur. Kalın sağlıcakla…
Ahmet BORAN
NİSAN 2019

1 thought on “BAŞLARKEN

  1. “Eline,Diline vede Emeğine Sağlık Ahmet BORAN(Ağabey)Yazmaya vede Toplumu Bilinçlendirme ve Ön Ayak Olama Noktasındaki Çalışmaların Takdire Şayan/Sağlıklı vede Huzurlu bir Yaşam Diliyorum/ İyiki Varsın….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir