BELDEMİZDE BİR İLK

GENEL GÜNCEL YAŞAM
37 Defa Okundu
  • .

BELDEMİZDE BİR İLK

 

Beldemizde bir ilk yaşanıyor. İlk defa bir bayan , belediye başkanlığı için aday oluyor.

 

Beldemiz halkından FERİDE KOSA DEMİRBAŞ , 31 MART 2019 da  yapılacak olan yerel seçimlerde , Terzialan Belediye başkanlığı için , CHP‘den aday adaylığı için başvuruda bulundu.

 

Kısa bir röportaj yaptığımız CHP Belediye başkan aday adayı Feride Kosa DEMİRBAŞ  ile görüşmemizi aynen yayınlıyoruz.

 

GAZETE TERZİALAN : Hayırlı olsun Feride hanım.

FERİDE KOSA DEMİRBAŞ : Çok teşekkür ediyorum , çok sağolun.

 

GAZETE TERZİALAN : Öncelikle sizi tanıyabilirmiyiz. Kendinizi anlatırmısınız. Biz sizi tanıyoruz ama tanımayanlar için , okuyucularımız için , kısa bir özgeçmiş alabilirmiyiz.

FERİDE KOSA DEMİRBAŞ : 1979 yılında Trablus’ta doğdum. Okulumu köyümde tamamladım. Ortaokulu da Açık Öğretimden bitirdim. İstanbul da bir tekstil firmasında çalışmaya başladım. Daha sonra tekstil işinde kendimi geliştirdim ve kendi işimi kurdum. Beldemizden hiç bir zaman kopmadım. Büyüklerim , ailem  burada. Evim burada. Beldemi çok seviyorum.

 

GAZETE TERZİALAN : Peki Feride hanım , adaylık fikri nereden geldi. Neden aday oldunuz. Beklentileriniz nelerdir. Belediye Başkanlığı için neler düşünüyorsunuz.?

FERİDE KOSA DEMİRBAŞ : Öncelikle beldemize yerleşmeyi düşünüyorum. Burada bir çok eksiklikler olduğu için . aday oldum. Beldemizi çok seviyorum. Beldemizin daha da kalkınmasını istiyorum. Güzel projelerim , düşüncelerim var. Özellikle de bayanlarımız için bir çok projelerim var. Bayanların bir çok işin üstesinden gelebileceğine inanıyorum. Biliyorsunuz bende fabrika da işçi iken , şimdi iş yeri sahibiyim. İstedikten sonra , çaba gösterdikten sonra , her işin üstesinden gelinebileceğine inanıyorum.

 

GAZETE TERZİALAN : Feride hanım , güzel  projelerim var diyorsunuz , bunlardan bir kaçını alabilirmiyiz. ?

FERİDE KOSA DEMİRBAŞ : Açıklamak için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Bunu da bir daha ki görüşmemize bırakalım.

 

GAZETE TERZİALAN : Terzialan halkından beklentileriniz nelerdir.?

FERİDE KOSA DEMİRBAŞ : Burası benim beldem. İşim gereği İstanbul dayım. Burada bir önyargı olabilir insanlarımızda. Ama her türlü işin , hep birlikte üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Bir çok şeye hakimim ben. İnsanlarla diyaloğum kuvvetlidir , sıcak kanlıyımdır. Yapacak ta çok işimiz var. Bunları hep birlikte yapacağız , başaracağız. Her kesimden  destek  bekliyorum , özellikle de bayanların tam desteğini , arkamda görmek istiyorum.

 

GAZETE TERZİALAN : Peki Feride hanım , ailenizden bahsedermisiniz.?

FERİDE KOSA DEMİRBAŞ : Evliyim. 2 çocuk sahibiyim. Eşim doktordu. Kendi iş yerimizi açınca , doktorluktan istifa etti. Şimdi tekstil işinde birlikte çalışıyoruz. 

 

GAZETE TERZİALAN : Feride hanım , verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyoruz. Adaylığınız beldemiz için hayırlı olsun inşallah.

FERİDE KOSA DEMİRBAŞ : Bende sizlere çok teşekkür ediyorum. Beldemizde böyle bir gazetemizin bile olması , sesimizi duyurmamız açısından çok güzel , kıymetini bilmek lazım. Bende tüm belde halkımın desteklerini bekliyorum. Tekrar görüşmek üzere diyorum. Çok sağolun.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir