BELDEMİZDEKİ ÇALIŞMALARDA SON DURUM

GÜNCEL YAŞAM
409 Defa Okundu

.

Beldemizdeki çalışmalar son hızıyla devam ediyor.
Bilindiği üzere , Haziran ayı içerisinde Çan Kaymakamlığı tarafından yapılan toplantıda , Çan – Terzialan yolunun sıcak asfalt yapılmasına karar verilmiş ve hemen yol genişletme çalışmalarına da başlanmıştı. Bugün gelinen nokta , yol genişletme çalışmalarında sona gelindi ve Tepeköy sırtından itibaren – Terzialan’a doğru , özel idare ekipleri tarafından , sıcak asfalt alt malzemesi , dolgu malzemesi çekilmesine devam ediliyor. Belde içerisinde ise alt yapı tamamlanmak üzere. Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN , su ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlandığını ve alt yapı çalışmalarında da sona gelindiğini söylediğini ve Kurban Bayramı sonrası , Ağustos ayı içerisinde de asfaltlama çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi. Belde içerisinde bir çok noktada kazı çalışmaları devam ettiğinden dolayı yolun çok toz olduğundan , vatandaşlar bir an önce çalışmalarının tamamlanmasını sabırsızlıkla beklediklerini ifade ediyorlar.
Diğer bir çalışma Terzialan İlkokulunun yıkılması çalışmaları. Bildiğiniz üzere , sene başında Terzialan İlkokulunun depreme dayanıksız olduğu için , Çan Osman Caneri İlkokulu ve Çan Öğretmenevi ile birlikte yıkım kararı alınmıştı. Terzialan İlkokulu yıkımı tamamlandı. Şuan itibariyle Terzialan İlkokulunun yanında bulunan tek katlı Anasınıfı ve diğer bina yemekhane olarak kullanılan binalarda izalosyon , güçlendirme , kalebodur döşeme , odaları sınıfa çevirme ve çatı yenileme gibi çalışmalara devam ediliyor.
Diğer bir çalışma da 1 nolu merkez Camiin de. Burada yapılan çalışmalarda ufak tefek eksikler olsa da tamamlandı. Haziran ayı içerisinde başlamıştı çalışmalar. Zemin komple kazılarak (cami içi) demir ile güçlendirmiş ve beton dökülerek sağlamlanmıştı. Şubat ayında da dış dolgu derzleri bakımı yapılmıştı. Çatı altına izolasyon tamamlandı. Cami içerisi komple boyandı ve bitirildi. Yan duvarlar da bulunan ahşaplar elden geçirilerek tamamlandı ve güzel bir görünüme kavuştu. Halılar baştan aşağı yenilendi. Bu çalışmalarda emeği bulunan 1 nolu merkez Camii imam-kayyımı Fatih ZEYBEK‘e , Terzialan camileri yaptırma ve yaşatma derneği başkanı Mehmet KURT‘a , Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN‘e , ismini yazamadığımız hayırseverlerimize ve emeği bulunan tüm halkımıza sonsuz teşekkürler. Allah hepsinden razı olsun.
Bu arada Ayasofya Camiinin ibadete açılması vesilesiyle(86 yıl sonra bir fetih : AYASOFYA) , Terzialan Belediyesi tarafından , 24 Temmuz 2020 Cuma günü , Cuma Namazı sonrası gödek ikramı yapıldı. Yapılan tüm hayır – hasenatı Allah kabul etsin diyoruz. Allah’a şükürler olsun…

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ