BELEDİYEDE BAŞKANLIĞINDAN , KANDİL İKRAMLARI DEVAM EDİYOR

GENEL YAŞAM
52 Defa Okundu

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN , KANDİL İKRAMLARI DEVAM EDİYOR

 

Mübarek üç aylardan Recep ayının 27. Gecesinde Hz. Muhammed’in (sav) miraca çıktığı gece olarak kutlanan Miraç Kandili nedeniyle Terzialan  Belediyesi ,  belde meydanında ve 11 ayrı noktada vatandaşlara gödek ikramı gerçekleştirdi.

13.04.2018 Cuma günü , hem Cuma olması sebebiyle , hem de Mirac Kandili olması vesilesiyle , Terzialan Belediye Başkanlığı tarafından bir çok ayrı noktada ikramlar yapıldı.

Öğleden önce 11 ayrı noktada başlayan gödek pişirme çalışmaları vede ikramları , akşama kadar devam etti.

Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN'de gödek pişirme noktalarını gezerek , yerinde inceledi ve çalışanların Kandillerini de kutlamayı ihmal etmedi.

Tüm masrafları Belediye Başkanlığınca karşılanan gödek pişirme çalışmalarına ilgi bir hayli yoğundu.

Mirac Kandili olması sebebiyle , tüm esnaflar da , gelen müşterilerine  gerek çikolata , gerek gofret , gerek lokumlu bisküvi v.s.  ikram ederek kandillerini kutladılar. Ayrıca Yokuş Kıraathanesi de , kendi el emeğiyle yaptığı tatlıları , vatandaşlara ve müşterilerine ikram ettiler.

Terzialan Belediye Başkanlığıda bir ilke imza atarak , Yatsı Namazından çıkan tüm cemaate , Terzialan Belediyesi Kandil Simidi ikram ettiler. Daha önceleri , Kandiller de Çan Belediyesinde görmeye alıştığımız kandil simitlerini ,  artık beldemizde de görmeye alışacağız gibi duruyor.

Yapılan tüm hayırları Allah kabul etsin diyoruz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir