BİR BAŞARI HİKAYESİ

EKONOMİ GENEL YAŞAM
634 Defa Okundu

 

BİR BAŞARI HİKAYESİ

 

Beldemiz ,  Terzialan Göleti Yanında Bulunan KIZILCIK ÇİFTLİĞİ Sahibi Ahmet KIZILCIK , Başarıdan – Başarıya Koşarken , Geçtiğimiz Günlerde , Balıkesir'in Yerel Televizyonu , TV100 'e , "İŞTE BAŞARI" Programında , Nisa Esin ÇELİK'in Misafiri  Oldu. Çekilen Program 8.4.2016 Tarihinde Yayınlandı.

 

Yaptığı Girişimleriyle Dikkatleri Çeken Kızılcık Çiftliği Sahibi Ahmet KIZILCIK , Soruları Cevaplandırdı ve Çiftliğini Tanıttı.

 

Ahmet KIZILCIK , Röportajında Şunları Söyledi; "5 Sene Önce , Buraya Kestane Ekerek Başladık. Tohumunu Ektik , Aşılarını Yaptık. 5 Sene İçinde , Aralarda Elbette Çok Ot Çıktı. Bu Otlarıda Nasıl Değerlendiririz Diye Düşündük ve 2 Sene Önce de , Köy Tavuğu , Köy Yumurtası Üretelim Dedik ve İşe Başladık. 

 

Burada Doğal Olarak Köy Tavuğu(Ataks Cinsi) ve Köy Yumurtası Üretiyoruz. Herhangibir Kimyasal Yem Kullanmıyoruz. Sabahleyin Tavukları Meramıza Salıyoruz. Burada Ot Yiyorlar , Çöp Yiyorlar , Kestane Diplerinde Eşeleniyorlar. Akşamda Yerlerine Giriyorlar ve Bizde Kümesin Kapağını Kapatıyoruz.

 

Günlük 3.500 Civarında , Köy Yumurtası Alıyoruz. Pazarlamasını da Damadım Ramazan GÜNDOĞDU ve Kızım Fatmanur GÜNDOĞDU Yapıyorlar. Tüm Çanakkale ve İlçelerine Pazarlıyoruz. Şirketimiz Bir Aile Şirketidir. Paketlemeyi de Kendimiz Yapıyoruz. Her Yumurtanın Üzerinde Üretim Tarihi ve Son Kullanma Tarihi Mevcuttur. Aile Şirketi Dedim Çünkü Bu İşi Ailece Yapıyoruz. Eşim Kadirye Hanım , Her Zaman Yanımda Yardımcı Oluyor , Beraber Çalışıyoruz. Oğlum Ali 3.Sınıf Hukuk Öğrencisidir. Boş Zamanlarında , Sağolsun , Çiftliğe Gelerek , Her Zaman Yardımcı Olur Bize. Kızım Fatmanur , İşletme Mezunudur. Buranın Pazarlama ve Muhasebe İşlerini Yapıyor. Damadım Ramazan , Satış ve Pazarlamadan Sorumludur. Yani Tam Bir Aile Şirketi Olduk.

 

Halen Otobüsçülük Yapıyorum. İnsanlarla Diyalogum Fazla Olduğu İçin , Kafamı Dinlemeye Böyle Bir Yer Tasarlamıştım. Hobi Bahçesi Gibi. Çay Kahve İçmek Gibi. Sonra Fidancılığa Dönüştü. Sonra da Şu An Olduğu Gibi Çiftliğe Dönüştü. 30 Dönüm Arazimiz Var Burada. 560 m. Kapalı Alan Mevcut. İleriki Zamanlarda 1 Adet Daha Kümes Yapmayı , Tavuk Sayısını Yükseltmeyi Planlıyorum. 

 

Burada Her Türlü Belgemiz Vardır. Paketleme Belgemiz , Kestane Belgemiz , Tavukların Belgesi , İso Belgesi  v.s. Kanun , Prosedür Neyse Hepsini Uyguluyoruz. Servis Kooperatifinde , Şoförler  Odasında Başkanlık Yaptığım İçin , Tüm Formaliteleri Biliyorum.  Onun İçin Tüm Belgelerimiz Tamdır. Yöneticilikte Yapıyorum.

 

Buraya Devlet Destek Vermedi. Sadece Ziraat Bankası 0.5 Faizle 200.000.00  TL. Verdi. Kendi İmkanlarımızla Bu Hale Geldik. Bir Taraftanda Otobüsçülük Devam Ediyor. 

 

700 Adet Kestane Fidanımız Var.  90 Tane Kızılcık Fidanımız , 200 Tane Ceviz Fidanımız  , Toplamda 1.000 Tane  Fidanımız Var. Kazlarımız da Var Burada. Onları da Çoğaltıyoruz. Kuluçkada Kazlarımız Var. 100' e Yakın Kazımız Var Şu An İçin. Bıldırcın Yetiştirmeyi de Düşünüyorum. 

 

Tüm Dostlarımızı , Bir Çayımızı İçmeye , Muhabbete , Çiftliğimize  Bekliyoruz." Dedi.

 

Daha Sonra da , Sırayla , Tüm Aile Bireyleri  , Çiftlik Hakkında , Görüş ve Düşüncelerini , Çiftliğin Hikayesini Anlattılar.

 

Ayrıca , Geçtiğimiz Günlerde , 5 Nisan da , Mütavazi Bir Şekilde , Ailesiyle Birlikte Doğum Gününü Kutlayan Ahmet KIZILCIK , Yine 10 Gün Önce de  , 15 Nisan da , Torunu Buğlem Su 'nun 1 Yaşına Basması Sebebiyle , Kızılcık Çiftliğinde , Tüm Aileyi ve Dostlarını Toplayarak , Büyük Bir Doğum Günü Düzenledi. Tavuk Çiftliğinin , Balonlarla Gelin Gibi Süslendiği Kutlama Programı , Buğlem Su'nun Bıçak İle Pastayı Kesmesiyle İkramlar Başladı. Katılımın Çok Yoğun Olduğu Doğum Gününde , Envayi Çeşit Kuru Pasta , Yaş Pasta , Çörekler , Börekler , İçecekler , Gelen Misafirlere İkram Edildi.

 

Ahmet KIZILCIK Kimdir : 1967 –  Hacılar Köyü Doğumlu Olan KIZILCIK , İlkokulu Bitirdikten Sonra İş Hayatına Atıldı. 18 Sene Çan Şoförler ve Otomobilciler Derneğinde , 2.Başkanlık Yaptı. 2014 Yılında ,Çan Şoförler ve Otomobilciler  Esnaf Odası Başkanlığına Aday Oldu Fakat Kazanamadı. Yıllarca Otobüsçülük Yaptı ve Halen de Devam Etmektedir. 2011 Yılında Hobi Bahçesi Olarak Başladığı Bu Çiftliği Büyüterek Bu Hale Getirdi. 

 

Bizde GAZETE TERZİALAN Olarak , İş Adamı Ahmet KIZILCIK'ı Bu Başarılarından Dolayı Tebrik Ediyor , Beldemize Yaptığı Katkılarından Dolayı da Teşekkürlerimizi Sunuyoruz. 

 

NOT: Ahmet KIZILCIK , Beldemize İstihdam Yönünden , Maddi , Manevi Destek Verirken , Ekonomiye Can Verirken , Son Olarakta , 29 Mayıs 2016 Tarihinde Yapılacak Olan Belde Hayrı İçin de 1020 Adet Kızılcık Yumurtası Bağışlamıştır. Kendisinden Allah Razı Olsun Diyoruz.

 

ADRES: Bardakçılar Yolu Üzeri – Terzialan Göleti Yanı – TERZİALAN BELDESİ / ÇAN / Ç.KALE

 

KIZILCIK ÇİFTLİĞİ – KÖY YUMURTASI

 

Kaz Dağları Yöresinden Doğal Lezzetler , Kızılcık Çiftliğinde Özenle Yetiştirilir.

 

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

11224713_1002674013173988_2846623356932453520_n

 

 

1 thought on “BİR BAŞARI HİKAYESİ

  1. Allah Başarılarının devamını getirsin İnşallah Ahmet Abi. Allah utandırmasın. Beldemize yaptığın bağışlardan Allah razı olsun abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
26 × 11 =