BİR BAYRAM DAHA GELDİ , GEÇTİ

GENEL YAŞAM
1.236 Defa Okundu

.

29 günlük Ramazan-ı Şerif’in ardından ( Oruç , Teravih , Mukabele – Kur-an , Fitre , Zekat , hayır – hasenat ve mübarek Kadir gecesi ) 04.06.2019 Salı günü Ramazan Bayramına ulaştık.
Sabahın ilk ışıklarıyla , 04:37’de Sabah ezanının okunmasıyla başlayan mutlu , sevinçli , güllük gülistanlık  bir bayram sabahı , 05:07 de Sabah Namazı ve 06:24 te de hep birlikte Bayram Namazının kılınmasıyla devam etti.
1 nolu merkez Camiinde Fatih ZEYBEK , 2 nolu yeni Camiinde de Ahmet ÖZDEMİR hoca tarafından Bayram Namazı kılındı. Bildiğiniz gibi , 2 nolu yeni Camii’nde Mustafa DUR hocanın 2018 Aralık ayında tayini çıkmıştı. O zamandan beri yeni Cami de imam bulunmuyordu. 2 nolu yeni Camii imamlığına Ahmet ÖZDEMİR , Mayıs ayı başı itibariyle görevine başlamıştı.
Bayram Namazı çıkışında , yine her bayram olduğu gibi , büyükten – küçüğe doğru sıraya girilerek , hep beraber bayramlaşma töreni yapıldı. Bildiğiniz gibi bayram sırası kuyruğu her yıl  , dörtka ya kadar uzamaktadır.
Bayramlaşma merasiminin hemen ardından da , yine hep birlikte mezarlığa gidilerek , mezar taşlarının başında oturularak , hocaların okumuş olduğu dualar dinlenildi ve ardından da , tanıdıkların mezarları bir bir dolaşılarak bol bol dualar okundu. Mezarlıktaki programı 1.nolu merkez camii imamı Fatih ZEYBEK , Murat ORTA ve Mehmet ORTA gerçekleştirdiler.
Daha sonra , büyüklerin evlerinde yapılan kahvaltıdan sonra da , eş , dost , akraba , komşu ziyaretleri ile bayramlaşma devam Etti.
Büyükler , yaşlılar dolaşılarak elleri öpülerek sevindirildi , küçükler de şeker verilerek veyahut harçlıklar verilerek gönülleri hoş edildi.
Bizde GAZETE TERZİALAN olarak , küskünlerin barıştığı , sevenlerin bir araya geldiği , rahmetle  ve  şefkatle  dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınızı kutlar , daha nice nice bayramlara erişebilmek umuduyla , mutlu , huzurlu ve sevgi dolu iyi bayramlar dileriz. Kurban Bayramı 11 Ağustos 2019 Pazar günü olduğunu da hatırlatırız.
Haber : Ahmet KAMALI
Foto: C.Erdem CANDAN

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ