Ç.KALE YENİ VALİSİ AKTAŞ BELDEMİZİ ZİYARET ETTİ

GÜNCEL YAŞAM
267 Defa Okundu

.

Çanakkale yeni Valisi Sayın İlhami AKTAŞ 10.07.2020 Cuma günü beldemizi ziyaret etti. 
Terzialan İlkokulunda eğitimin fiziki altyapısını güçlendirilmesi ve depreme dayanıklı hale getirilmesi kapsamında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ , depreme karşı korunaksız olan Terzialan İlkokulunda devam eden yıkım ve güçlendirme çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Terzialan İlkokulu’nun , en kısa sürede fiziki altyapısı güçlendirilip depreme dayanıklı hale getirildiğinde eğitim öğretime başlayacaktır denildi.
Ardından Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ , Çan , Karakoca Köyü , Süle ve Terzialan arası İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden sıcak asfalt çalışmaları ve yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Ayrıca Ş.Bnb.Ercan KURT sosyal tesislerini de inceleyerek , yetkililerden bilgi aldı.
Çanakkale Valimiz İlhami AKTAŞ’ın Terzialan İlkokulu depreme karşı güçlendirme çalışmaları incelemelerinde ve Çan, Karakoca Köyü, Süle , Terzialan arası sıcak asfalt çalışmaları ile yol genişletme çalışmaları incelemelerinde , Vali Yardımcısı , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Abdullah KÖKLÜ , Çan Kaymakamı Sayın Mustafa GÜRDAL ve Terzialan Belediye Başkanımız Tuncay GÖYMEN de hazır bulundu.
Vali İlhami AKTAŞ , Diyarbakır İli Lice İlçesi Adaklı Köyü Lil Tepe Mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan el yapımı patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu 04.06.2012 tarihinde Şehit olan Binbaşı Ercan KURT’un ailesini ziyaret etti.
Vali Yardımcısı , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah KÖKLÜ , Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL ve Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN’in de bulunduğu ziyarette , Vali İlhami AKTAŞ ilk önce  , Şehit J.Binbaşı Ercan KURT’un annesi Zehra KURT ve babası Ahmet KURT ile bir süre görüşerek , Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarak , Şehit Ailesine minnet duygularını iletti.
ÇANAKKALE YENİ VALİSİ İLHAMİ AKTAŞ KİMDİR:
1970 yılında Erzurum ili Oltu İlçesinde doğdu. İlkokul, İmam Hatip Ortaokulu ve Oltu Lisesinden sonra 1987 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu.
1994 yılında Erzurum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı. Dil eğitimi için 8 ay İngiltere’de kaldı. Daha sonra çeşitli ilçelerde kaymakam vekilliği görevini yürüttü. 1997-1999 yıllarında Kastamonu-Devrekani, 1999-2001 yıllarında Bayburt-Demirözü, 2001-2006 yıllarında Erzincan-Tercan, 2006-2008 yıllarında da Antalya-Finike Kaymakamlığı yaptı.
2008 yılında atandığı İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevini geçici görevlendirme ile Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak yürüttü. 2010 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. Ağustos 2013’te bu görevinden Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. 30 Aralık 2013’te İçişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirildi. Bu görevi yürütürken Ağustos 2014 ‘te Personel Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 30/05/2016 tarihinde Nevşehir Valisi olarak atanana kadar Özel Kalem Müdürlüğü görevine devam etti.
13/06/2016 tarihinden 10/06/2020 tarihine kadar 4 yıl Nevşehir Valisi olarak görev yapan Vali İlhami AKTAŞ, 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çanakkale Valiliğine atandı.
17 Haziran 2020 tarihinde Çanakkale Valiliği görevine başlayan Vali İlhami AKTAŞ , ev hanımı Songül AKTAŞ ile evli olup Elif Aslıhan ve Ahmet Tuncer adında 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ