ÇAKILKÖY DİKİŞ – NAKIŞ KURSU SERGİSİ AÇILDI

EĞİTİM GENEL YAŞAM
26 Defa Okundu

 

ÇAKILKÖY DİKİŞ – NAKIŞ KURSU SERGİSİ AÇILDI

 

14.05.2016 Cumartesi Günü , Saat 12:00'de , Çakılköy Dikiş – Nakış Kursu Sergisi , Düzenlenen Törenle , Açılışı Gerçekleştirildi.

 

Çan Kaymakamı Nurettin KAKİLLİOĞLU Tarafından , Gerçekleştirilen Sergi Açılışına , Çok Sayıda Davetli ve Köy Halkı  Katıldı.

 

Açılışa , Çan Kaymakamı Nurettin KAKİLLOĞLU , Ak Parti Çanakkale  İl Genel Meclis Üyesi Ünsal DİRLİK , Çan Ak Parti İlçe Başkanı Murat OKAN , Halk Eğitim Merkezleri Şube Müdürü Soner AYDIN , Çan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emel EGE , Çan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı İlhan KEÇECİ , Çakılköy Muhtarı Turgay ŞAHİN , Çakılköy Dikiş – Nakış Kurs Öğretmeni Aysel KARABACAK , Civar Köy Muhtarları , Çan ve Köyleri Dikiş – Nakış Kursu Öğretmenleri , Çakılköy Halkı ve Çok Sayıda Misafir Katıldı.

 

KISA NOTLAR:  25 Yaş ile 75 Yaş Arası , 12 Öğrencisi Olan Dikiş – Nakış Kursu , 5 Ekim 2015'ten Beri Devam Ediyor.

 

Hafta İçi 5 Gün Devam Eden Kurs , 09:00 ile 15:00 Arası Eğitim Veriyor.

 

Kurs , Ramazan da Sona Erecek.

 

Köylüler Tarafından da Çok Sevilen Kurs Öğretmeni Aysel KARABACAK , 3 Yıldır Burada Eğitim Veriyor.

 

Kurs Bitiminde , Öğrencilere , Kursu Bitirme Belgesi ile Plaket Verilecek.

 

Konu İle İlgili Görüştüğümüz Kurs Öğretmenimiz Aysel KARABACAK Şunları Söyledi;

 

"Bugün , Kursiyerlerimizin Yapmış Oldukları Ürünleri Sergilemek Amacıyla Buradayız. Kursumuz Bayanlara Yöneliktir. Bazı Kadınlarımız , Boş Vakitlerini Değerlendirmek İçin Geliyorlar. Bu Kurslar Bayanlarımız İçin , Özellikle de Genç Kızlarımız İçin Bir Fırsattır. Çeyizlerini Hazırlayabilir , Yaptıkları Ürünleri Satarak Ailesine Destek te Olabilirler.  Ayrıca Kurs Bitiminde Vereceğimiz Sertifika İle Kendi İş Yerini Bile Açabilirler Yada Böyle Bir İş Yerinde Çalışabilirler." Dedi.

 

Sergi Açılışı Sonrası da PilavAyran Tatlı İkramı Yapılarak , Program Sona Erdi.

 

Pilav İkramı Sonrası da , Terzialan Beldesi / Çakmakçayır Mahallesi 1. Nolu Merkez Camii Müezzin –  Kayyımı Fatih ZEYBEK'te Dua Yaptırdı.

 

Ayrıca Palyaço da , Çocukları Boyayıp , Balonlar Dağıtıp , Onları Eğlendirerek , Açılışa Renk Kattı.

 

GAZETE TERZİALAN Olarak , Verdiği Emekler İçin , Değerli Öğretmenimiz Aysel KARABACAK'ı Kutluyor , Hünerlerini Sergileyen Tüm Öğrencilerini de Tebrik Ediyoruz.

 

Ayrıca , Bir Süredir Tedavi Gören ve Hasta Yatağından Kalkarak Açılışa Gelen , Ak Parti Çanakkale  İl Genel Meclis Üyesi Ünsal DİRLİK'e de Geçmiş Olsun Diyoruz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

DSC_0047

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir