ÇAKILKÖY HAYRI YAPILDI

GENEL YAŞAM
761 Defa Okundu

.

Beldemize yaklaşık olarak km. değil de , metre uzaklıkta bulunan komşumuz Çakılköyünde , geleneksel olarak her yıl düzenlenen köy hayrı , tahmini olarak 2000 kişinin katılımıyla 15.06.2019 Cumartesi günü yapıldı.
Çakıl köyünde , öğle namazından önce köy camisinde düzenlenen programda Kur’anı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Öğle namazının ardından köy meydanında toplanan halka tas kebabı , pilav , ayran ve tatlı ikram edildi.
3 dönemdir Köy Muhtarı olan Turgay Şahin, “Hayrımıza uzaktan ve yakından katılan tüm misafirlerimize köy halkı adına teşekkür ederim. Allah yapılan hayrımızı kabul etsin” dedi.
Köy hayrına Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal , CHP Çan İlçe Başkanı Atilla Erbil , CHP Çan İl Genel Meclis Üyesi Erdal Güler , AK Parti Çan İl Genel Meclis Üyesi Murat Okan , Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin , Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemali Ergin , Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün ile çevre köylüler katıldı. Bugün ayrıca Çan/Büyüktepe Köyünde de köy hayrı vardı.Yarın , Pazar günü 9 ayrı köyde hayır olduğunu da hatırlatırız.
Haberin hazırlanmasına büyük katkısı olan İHA Muhabiri İbrahim ÇUBUK’a teşekkür ederiz.