ÇAN BELEDİYESİ 2.KİTAP FUARI AÇILDI

DUYURULAR EĞİTİM GENEL YAŞAM
36 Defa Okundu

 

ÇAN BELEDİYESİ 2.KİTAP FUARI AÇILDI

 

Çan Belediyesi’nin” 7’den 70’e kitapla buluşma vakti “diyerek düzenlediği, özellikle okurları ve meraklılarını ziyadesiyle memnun edecek bir kültür-sanat etkinliği olan Çan Belediyesi 2. Kitap Fuarı bugün(18.02.2016) açıldı.
18 Şubat Perşembe günü , bugün saat 10.00’da Çan Belediyesi Düğün Salonu’nda açılışı gerçekleştirilen  kitap fuarı 18-19-20 Şubat tarihlerinde sabah 09.00 ila 21.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.
3 Gün boyunca devam edecek kitap fuarında, birçok farklı yazarın değişik duygu, düşünce, araştırma ve çalışmalarından çıkan eserlerin tanıtımı ve satışları da yapılacak.
Başkan Abdurrahman KUZU; “Okumak en büyük sanattır.
Çan’a yaptığı hizmetler, yatırımlar ve sosyal-kültürel işlerle her daim ses getiren Başkan Abdurrahman KUZU, “Biz insanoğlunun en önemli düsturlarından biri öğrenmektir. Öğrenmek; kimi zaman içgüdüsel, kimi zaman görsel, kimi zaman da işitsel gerçekleşir. Tüm bunların yanı sıra öğrenmenin en önemli faktörlerinden biri de okumaktır. Çünkü insan okuyarak yeni kelimeler öğrenir ve öğrenilen her kelime beynimizdeki nöronları harekete geçirir ve zihnin kullanımını daha da aktif hale getirir. Dolayısıyla okuyup öğrenen insan gelişir, gelişen insan, kendisine olduğu gibi, ülkesine de hatta dünyaya da daha faydalı hale gelir. Ayrıca okumak hem insani bir erdem ve elzem olmanın yanında, okumak en büyük sanattır. İşte tüm bunları düşünerek ilçemiz halkı için bu kitap fuarını düzenledik ve bu alanda da ayrı bir hizmet etme gururunu yaşıyoruz. Ben bir kez daha buradan 7’den 70’e tüm okurları ve tüm bölge halkını kitap fuarımıza davet ediyorum.” dedi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

yatay

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir