ÇAN BELEDİYESİ GÜREŞ KULÜBÜNDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

GENEL SPOR
28 Defa Okundu

 

ÇAN BELEDİYESİ GÜREŞ KULÜBÜNDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

 

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Serbest Sitil Güreş Türkiye Şampiyonası geçtiğimiz hafta 18-20 Mart tarihleri arasında Tokat’ta gerçekleştirildi.

 

Bu müsabakalarda Çan Belediyesi Güreş Kulübü sporcusu Feyzullah AKTÜRK Serbest Stil 96 kilogramda Türkiye Şampiyonu oldu.

 

Türkiye’nin tüm illerinden birçok sporcunun katıldığı müsabakalarda, AKTÜRK 17 yaşında olmasına rağmen doktor izni ile 20’li yaşlardaki sporcularla mücadele etti.

 

Böylelikle hem Çan Belediyesi Güreş Kulübü olarak hem de bireysel olarak tarihe damgasını vurdu.

 

Çan Belediyesi Güreş Kulübü Sporcusu Feyzullah AKTÜRK , aldığı Türkiye Şampiyonluğu sevincini, kendilerini her daim destekleyen, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU ile paylaştı.

 

Sayın KUZU’yu makamında ziyaret edip müsabakalar hakkında bilgiler veren AKTÜRK; final müsabakasını 14’ e 4 teknik üstünlükle kazandığını, finale kadar 5 güreş müsabakası sonunda Çan ve Çanakkale’mize Türkiye Şampiyonluğunu getirdiğini ifade etti.

 

Şimdiki hedeflerinin arasında ise; Çan’a Avrupa Dünya Şampiyonluğunu kazandırmak olduğunu dile getirdi.

 

Bundan sonraki antrenmanlarını Kahramanmaraş’ta Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde sürdüreceğini açıkladı ve tüm hocalarına ayrıca teşekkür etti.

 

Çan’ımızın gururu olan ve Türkiye Şampiyonluğundan ötürü bizleri ayrıca heyecanlandıran ve mutlu eden belediyemiz spor kulübü güreşçisi AKTÜRK’ü tebrik ediyorum diyen Başkan KUZU;

Bizler belediye olarak, sporla ilgili birçok dalda faaliyet gösteriyoruz ve bununla ilgili çeşitli yatırımlarda bulunuyoruz, bu anlamda güreş kulübümüze gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Özellikle ata sporumuz olan güreşin devamı için ayrı bir özen gösteriyoruz ve sonuçlarını da işte bu şekilde alıyoruz. Genç güreşçimiz bugüne dek birçok müsabakaya katıldı ve katıldığı şampiyonalarda ciddi başarılar elde etti, büyük bir fark yarattı. Şimdiyse bizlere Türkiye Şampiyonluğu sevincini yaşattı bu anlamda kendisine, tüm Çan Halkı adına müteşekkiriz. Disiplinli, planlı ve programlı çalışan genç güreşçimizin bundan sonraki hedefi olan Avrupa Dünya Şampiyonluğu’nda da dereceye gireceğine inanıyoruz. Bu gurur tablosunu bize yaşatan sporcumuz Feyzullah AKTÜRK başta olmak üzere, ailesine, Antrenörü Halil PULAT’a, Çan Belediyesi Güreş Kulübü yönetimine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” açıklamalarına yer verdi.

 

Yapılan bu ziyaretten ayrıca memnuniyetlerini dile getiren Başkan KUZU genç sporcuya yarımlık altın ve çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Bununla da yetinmeyen Başkan, genç güreşçi için geçtiğimiz Çarşamba akşamı özel bir organizasyon düzenledi.

 

Bu programda AKTÜRK gelen konuklara küçük bir gösteri sundu, ardından davetlilere pilav ikram edildi ve program sona erdi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI ÇİN TIKLAYINIZ

 


CAN_BEL_FEYZULLAH_RÖPORTAJ paylaşan: f1276955231

 

03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir