ÇANAKKALE’DEKİ TERZİALANLILAR 5.KEZ KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

GENEL YAŞAM
194 Defa Okundu

 

ÇANAKKALE'DEKİ TERZİALANLILAR 5.KEZ KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ.

 

Çanakkale'deki Terzialanlılar  05.11.2017 günü , güzel bir pazar sabahında , Lydia Park'ta biraraya geldiler.

 

Saat 10:00'dan itibaren gelmeye başlayan Terzialanlıları kapıda karşılayan Necmi CAN , tüm misafirlere yakın ilgi gösterdi.

 

Serpme usulü kahvaltılarını yapan  Terzialanlılar , diğer yandan da muhabbet etmeyi ihmal etmediler.

 

Kahvaltı programı devam ederken , bir yandan da , organizasyonu yapan Necmi CAN ve Mehmet Kurt (karamehmet) birer konuşma yaptılar.

 

Necmi CAN konuşmasında özetle şöyle dedi; " 5.kez kahvaltıda buluştuklarını , bu toplantıların daha da verimli geçmesi için , katılımcıların bir kaç gün önceden kendisine haber vermelerini veya mesaj atmalarını istedi. Toplantı yerini belirlemek için 6 yer gezdiklerini ve burada karar kıldıklarından bahsetti. TEDAG(Terzialan Dayanışma Grubu) nun  herhangi bir siyasi, ekonomik, çıkar ve menfaatleri gözetmediklerini, birlik, beraberlik ve dayanışma ile birlikte kaynaşmayı amaçladıklarını ,TEDAG'ın bir dernek olmadığını , dayanışma olduğunu , grup olduğunu söyledi. Kendisinin de bu işi gönüllü olarak , severek yaptığını söyledi. Terzialan dan önemli yerlere gelen arkadaşların olduğunu , fakat bizlerin bunun farkında olmadığımızı söyledi. Aramızda bir çok öğretmenin olduğunu , Adliyede çalışanımızın olduğunu , Ercem Mobilya gibi , Ses Elektronik gibi büyük iş yerlerinin olduğunu , Çanakkale deki ilk ve tek Belediye Halk Otobüs şoförünün bayan olduğunu ve bu bayanın da Terzialanlı olduğundan bahsetti.  Bu toplantıların birbirimizi daha da iyi tanımamıza vesile olmasını diledi ve tüm katılımcılara geldikleri için teşekkür etti."

 

Daha sonra da söz alan Mehmet KURT ( Karamehmet ) kısaca şunlara değindi : " Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN'in selamlarını iletti. Bu toplantıdan bilgisi olduğunu ve seneye katılmayı arzu ettiğini söyledi. Listede yaklaşık 300 kişi olduğunu , yazılmayanlarla birlikte bu rakamın 500 kişiyi bulduğunu söyledi. Belde nufusunun da 1850 ye düştüğünü , bunun için , Çanakkale de yaşayan Terzialanlıların , en azından birkaç aylığına da olsa , ilk kayıt yerini Terzialana aldırmasının beldeye faydası olacağını kaydetti. Kendisin de bu toplantıya ilk defa katıldığını ve çok memnun kaldığını , mutlu olduğunu söyledi. "

 

Terzialan Doğa Kulübü(TEDAG) tarafından organize edilen programa  katılımın , her geçen yıl biraz daha arttığı görüldü.

 

Gelemeyen kişilerle yapılan görüşmeler sonucunda da , kiminin mantar toplamaya gittiği , kiminin kestaneye gittiği , kiminin il dışında fuarlarda olduğu , kiminin zeytin toplamakta olduğu , kiminin haberi olmadığı , kiminin çalıştığı , kiminin  unuttuğu , kiminin de misafiri geldiği öğrenildi.

Buna rağmen ilginin büyük olması elbetteki sevindirdi. Demekki , gelemeyen arkadaşlarında geldiğini düşündüğümüz zaman , Çanakkale de , ne kadar da kalabalık bir Terzialanlı gurubu olduğumuz , açıkça ortaya çıkmaktadır.

 

Kahvaltı sonrasında çay eşliğinde , saat 14:00' a kadar muhabbet devam etti.

 

Serpme usulü kahvaltıda , kişi başı 17.50 tl. ödeme yapıldı.

 

Toplu fotoğrafın ardından , nasipse 1 yıl sonra tekrardan görüşebilmek umuduyla vedalaşıldı.

 

Bilgi amaçlı  , eski toplantı tarihlerini de vermek istiyorum.

1.Toplantı : 22.12.2013 Pazar günü , Balıkçı 286'da ,

2.Toplantı : 30.11.2014 Pazar günü , Balıkçı 286'da ,

3.Toplantı : 25.10.2015 Pazar günü , 18 Mart Üniversitesi – Yamaç Cafe'de ,

4.Toplantı : 22.10.2016 Cumartesi günü , Balıkçı 286'da , 

5.Toplantı : 05.11.2017 Pazar günü , Lydia Park'ta biraraya gelindi.

6.Toplantı : Nasipse 2018'de , tekrar görüşmek üzere , Hoşçakalın…

 

Bu toplantılarda büyük emeği geçen , başta , Necmi CAN'a , Ekrem ERTEN'e ve ismini yazamadığımız diğer büyüklerimize sonsuz TEŞEKKÜRLER

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

1.BÖLÜM

 

2.BÖLÜM

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
23 + 28 =