CHP DEN DEMİRBAŞ’IN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ

DUYURULAR GENEL YAŞAM
638 Defa Okundu

.

CHP DEN DEMİRBAŞ’IN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ

CHP de bugün yapılan Parti meclisi ve MYK toplantısının ardından , Beldemizde , 31 MART 2019 Yerel seçimleri için  CHP’den aday adaylığı başvurusu yapan Feride DEMİRBAŞ‘ın adaylığı , 14.11.2018 Çarşamba günü itibariyle kesinleşti. Böylece tarihinde ilk kez , Çanakkale’nin ilk kadın belediye başkan adayı da , beldemizden çıkmış oldu. Bu durumda , halen mevcut Terzialan Beldesi AK PARTİ  belediye başkanı Tuncay GÖYMEN‘in de , seçimlerdeki ilk rakibi oldu. Feride DEMİRBAŞ’ın ilk açıklaması da “Çok sevinçliyim. Beldemize hizmet etmek için çıktığımız bu yolda , Allah utandırmasın ” oldu.
Konu ile ilgili ilk açıklamayı , CHP Çan ilçe başkanı Ümran AYDIN yaptı. AYDIN yaptığı açıklamada şunları söyledi : “Bugün mutlu ve gururluyuz. Terzialan beldemizin talep ve desteği doğrultusunda ,  parti Meclisimizin kararıyla , ilk kadın adayımız Terzialan Belediye Başkan adayımız Feride DEMİRBAŞ olmuştur. Tebrik ediyor , başarılar diliyorum. Çan ilçemizde ve Terzialan Beldemizde , insan ve çağdaş toplum odaklı , nitelikli ve katılımcı sosyal belediyecilik anlayışı Cumhuriyet Halk Partisi – CHP ile gelecektir” dedi.
Çanakkale merkez de halen mevcut belediye başkanı Ülgür GÖKHAN‘ın adaylığı tartışılırken , Çan CHP Belediye Başkan adayı da , 2 dönemdir Çanakkale milletvekilliği yapan  Bülent ÖZ oldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir