CHP SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

GENEL GÜNCEL SİYASET YAŞAM
385 Defa Okundu

.

Terzialan CHP Belediye başkan adayı Feride DEMİRBAŞ , 03.03.2019 pazar günü , saat : 14:00’da , belde meydanında ki seçim bürosunu , düzenlenen bir törenle açtı.
Ümran AYDIN ile başlayan konuşmalar ,  CHP İl başkanı İsmet GÜNEŞHAN , Yüksek disiplin kurulu üyesi Serdar SOYDAN , Ç.kale milletvekili Özgür CEYLAN , Çan ilçe başkanı Atilla ERBİL , Çan belediye başkanı Bülent ÖZ  ve Terzialan Belediye başkan adayı Feride DEMİRBAŞ‘ın halka hitabı ile  sona erdi.
Aday tanıtım programına , CHP Çanakkale Milletvekili Özgür CEYLAN, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi  Serdar SOYDAN, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN , CHP Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye ÜNÜVAR , Kepez Belde Başkanı Ömer Faruk MUTAN , Geyikli Belde Başkanı Ercan YILMAZ , Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Sibel EROL , CHP Önceki Dönem Çan İlçe Başkanı Ümran AYDIN , CHP Çan İlçe Başkanı Atilla ERBİL  ve CHP Çan İlçe Yönetimi, Belediye Başkan Adayları, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları, Çan, Terzialan ve civardan gelen CHP’li vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşan CHP Önceki Dönem Çan İlçe Başkanı Ümran AYDIN , ‘’Değerli arkadaşlarım, güzel bir gündeyiz… Hakkı, hukuku ve adaleti gerçekleştirmek için bu mücadeleyi yapıyoruz. Bu mücadeleyi demokrasiye inanan insanlarla birlikte yapıyoruz.  Cumhuriyet halk partili dostlarımız ve yine bize gönülden oy verecek olan diğer partilerde bulunan sevgili arkadaşlarımızla birlikte biz beldemizi kalkındıracağız, refahı ve adaleti sağlayacağız. Bu bizim temel görevimiz. Bugün karşınızda en iyi adayımız ile birlikte Terzialan’da olmaktan son derece mutluyum.  Terzialan, bölgesel konumu, coğrafyası ve doğal güzellikleri ile görkemli bir belde. Burayı herkesin gelip yaşamak istediği bir belde haline getirmek ve kalkınmaya ilişkin projeleri ile yoksulluğun olmadığı bir belde inşası ve Terzialan’ı hak ettiği yere getirecek, yaşlılarımıza, çocuklarımıza ve kadınlarımıza tüm desteği sağlayacak değerli belediye başkan adayımız Feride Demirbaş hanımefendi’ye gururla sunuyor, destek ve oylarınıza talip oluyoruz’’ dedi.
Ardından seçim bürosu açılışı , kalabalık bir grup ile açıldı.
Daha sonra da , aday tanıtım toplantısı için , Terzialan Belediyesi düğün salonuna geçildi.
Burada da Ümran AYDIN‘ın hitabı ile başlayan konuşmalar , Terzialan Belediye Başkan adayı Feride DEMİRBAŞ‘ın konuşması ve adaylarını tanıtımıyla devam etti.
Pilav – Ayran ikramıyla birlikte , aday tanıtım toplantısı sona ermiş oldu.
FERİDE DEMİRBAŞ’IN KONUŞMASI;
Saygıdeğer başkanlarım , kıymetli misafirler , çok değerli Süle Mahalleli ve Terzialanlılar; bu güzel buluşmamıza hoş geldiniz.
Bugün kalbi bizlerle olup , aramızda olamayan tüm gönül dostlarımıza sevgilerimi ve saygılarımı yolluyorum.
Bugün bizler için tarihi bir gün. Hep birlikte tarihi bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuğun sununda bu güzel belde için zafere ulaşacağız.
Kazanan Terzialan olacaktır. Beni bu onurlu göreve layık gören tüm Cumhuriyet Halk Partililere , değerli il başkanım İsmet GÜNEŞHAN ve başkanım Ümran AYDIN’a ve tüm Terzialan örgütüme en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Aynı şekilde bana büyük destek olan çok kıymetli aileme ve eksiksiz büyük ailem Terzialan’a çok teşekkür ediyorum.
Terzialan bu yolla çağın kenti olamaz.
Kıymetli Terzialanlılar
Bir ay sonra oy kabinine girecek ve Terzialan’ın yeni başkanını seçme şansına sahip olacaksınız. O gün kendinize 3 basit soru sorun. “Bu şehri kim daha iyi yönetebilir” , “Bu şehir nasıl daha iyi yönetilir” , “Bu şehrin kaynakları , doğal güzellikleri nasıl yönetilsin”.
Sevgili Terzialanlılar
28 gün sonra yapılacak seçimde bu sorulara vereceğiniz cevap sadece sizi değil , çocuklarınızı , büyüklerinizi , arkadaşlarınızı , güzel beldemizde yaşayan herkesin kaderini belirleyecek.
Ben adayım , çünkü beldemizin geleceği için değişim zamanının geldiğini ben de görüyorum. Terzialan bu yolla çağı yakalayamaz , yönetilemez.
Benim Terzialan için 5 büyük hedefim var.
1-) Yürüyüş ve bisiklet parkurları ; beldemizin merkezinden , gölet çevresine uzanan yürüyüş ve bisiklet parkuru , yine Kaz Dağları yönüne uzanan nefes kesici , of-road parkur ve yürüyüş alanlarıyla , sağlıklı yaşamı hayatımızın merkezine alacak , Terzialan turizm alanında büyük bir gelişime açacağız.
2-) Sera bahçeleri, Kracağımız sera ile fidan ekim sürecini erkene almak , beldemizde çiftçilerimize yıl içinde daha fazla ürün alabilmelerini ve gelirlerini arttırma imkanı sağlamak , özellikle kadınlarımıza istihdam alanları açmak hedeflerine ulaştıracağız.
3-) Ayrıca beldemize Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuracak , üreten Terzialan hedefimiz doğrultusunda üreticinin ürününe değer katmak en büyük hedefimiz olacaktır. Bu kooperatifimiz bünyesinde kuracağımız salça, sos ve turşu fabrikası , süt üreticileri için mandıra ve yöresel ürünler satış öağazası ve internet sitesi ile üretici kazanacak , Terzialan kazanacak.
4-) Soğuk hava deposu. Beldemiz de gelişmekte olan meyveciliğin rekabet gücünü arttırmak , çevre ilçe ve köylerin soğuk hava deposu ihtiyacı için Lapseki yerine , beldemize yönelmesini sağlamak ve yeni girişimcilere destek sağlamak için , beldemize bir soğuk hava deposu kuracağız.
5-) Gölet mesire yeri ve kır düğünü alanı. Yürüyüş yolları , kafeteryası , piknik alanı su sporları , bungalov dinlenme evleri ile ailece vakit geçirebileceğiniz , ayrıca her türlü isteğe cevap verebilecek güzellikte kır düğünlerinizi yapabileceğiniz ve tüm çevremizden İstanbul’a kadar gezi ve hafta sonu tatili için grupların ziyaret edebleceği bir alan ve her zaman vakit geçirebileceğiniz bir cazibe merkezi oluşturacağız.
Şimdi huzurlarınıza değerli yol arkadaşlarım , Belediye meclis üyelerimi takdim etmek istiyorum.
1-) Fahrettin KOŞAR
2-) Sebahattin DEMİRCİ
3-) Hüseyin CAN
4-) Mustafa SAĞIN
5-)Nurhan İŞÇİ
6-) Davut YILMAZ
7-) Halit ÇAYIR
8 – ) Osman SEZEN
Kontenjan adayımız sayın Ahmet TEKİN
İl Genel Meclis üyesi değerli arkadaşlarımız;
1-) Erdal GÜLER
2-) Tarık ÖZKAN
3) Besim MERCAN
Desteğiniz ve güveniniz için , başta eşim ve çocuklarıma olmak üzere , hepinize ayrı ayrı teşekkür eder , şahsım ve arkadaşlarım adına saygılarımı sunarım.” dedi.

 
HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
18 − 5 =