ÇOK ŞÜKÜR 2. CUMA NAMAZI KILINDI

GENEL YAŞAM
283 Defa Okundu

.

Alınan tedbirler kapsamında , Allah’a çok şükürler olsun ki , 2.Cuma Namazını kılmış olduk. 

Bildiğiniz üzere , 16 Mart’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında , Camiler ibadete kapatılmış , 74 gün sonra , geçen hafta 29.05.2020 de ,  ilk Cuma Namazı , belirli Camiler de ve Okul bahçelerinde kılınmış , Camiler cemaatine kavuşmuştu. Beldemizde , 2 nolu yeni Camii ve Süle Mahallesi Camiin de ilk Cuma Namazı kılınmıştı.

Bu hafta 05.06.2020 Cuma Namazı için Süle Mahallesi Camiindeyiz. Süle Mahallesi Camii imamı Halil ÇOLAK konu ile ilgili şu uyarılar da bulundu ; “Saf düzeninde bir buçuk metre mesafe çok önemli. Olabildiğince hutbeyi kısa tutacağız ve farz namazdan sonra sünnet namaz ve tesbihatın camide çekilmemesi gerekiyor. Farz namazı bittiği an, bayram sonudur tokalaşmak, bayramlaşmak yok. Farz namazından sonra bir an önce ayrılıp sünnet ve farz namazını evlerimizde eda ediyoruz. Camiyi terk ederken de , kapı da yığılmıyoruz , sosyal mesafeyi koruyarak , belirli aralıklarla çıkış yapıyoruz.” dedi.

Camii bahçesinde , Cuma ya gelenleri karşılayan muhtar Aziz KESKİN de , maske ve tek kullanımlık Seccade dağıtarak vatandaşlarına yardımcı oluyor. Süle Mahallesi Muhtarı Aziz KESKİN , Pandemi süreci ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Değerli Süle Mahallesi halkımız. Bu hafta CUMA namazını yine Camii içerisinde kılacağız…Son çıkan yönetmelikle Cami içerisinde Cuma Namazları da sosyal mesafe kurallarına uygun olarak serbest olmuştur…
Gelirken lütfen ABDEST alarak , SECCADEMİZİ alarak , MASKE takarak gelmeyi unutmayalım , görevlilerimizin yönlenlendirmelerine uyalım…(Maske dağıtımı girişte de yapılacaktır.)Ayrıca Seccadesi olmayanlar için de , tek kullanımlık Seccadelerimiz mevcuttur , Camiye girişte alabilirsiniz.“dedi.

CUMA NAMAZI GÖREVLİ HEYETİ
Aziz Keskin (muhtar)
Halil Çolak (imam hatip)
Ali Elkatmış (Aza)
Hasan kazovalı (Aza)
Emre Tekin ( Aza)

Cuma Namazı Saati : 13:15
Hayırlı Cumalar
TÜM HALKIMIZA DUYURULUR
Süle Mahallesi Muhtarı
Aziz KESKİN

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ