DEMİRBAŞ’IN HIZINA YETİŞİLMİYOR

GENEL YAŞAM
498 Defa Okundu

.

Feride DEMİRBAŞ , 31 Mart 2019 seçimlerinde , Terzialan Beldemiz de CHP den Belediye Başkan adayı oldu. Büyük bir çaba gösterdi . çok çalıştı ve bir önceki seçimde 26 oy alan CHP’nin oyunu , bir kadın olarak , 2019 yerel seçimlerinde 406 ya çıkarmayı başardı.
Bir süre sonra Çanakkale/Güzelyalı ya  taşınan Feride DEMİRBAŞ , siyasi hayatını burada devam ettirmeye karar verdi. Halen CHP Çanakkale İl başkan yardımcılığı , sosyal politikalar ve Arge gibi aktif görevlerde yer alıyor. Çanakkale de yeni kurulan Troida kadın koop. nin ilk kurucularından. Salça , Reçel , Tarhana , Pekmez gibi bir çok ürünün imalat ve satışında görev alıyor. Tekstil ve isteğe göre maske üretimi de yapılıyor. Önümüzdeki yıllar da , Çanakkale de yapılan bu faaliyetlerin bir kısmını , Terzialan da yapmayı planladığını anlatıyor DEMİRBAŞ
DEMİRBAŞ , hiç boş durmuyor. Devamlı halkın içinde . Bir bakıyorsun , Demlik büfe de Çanlılar ile buluşuyor. Bir bakıyorsun Biga da Domates üreticilerinin sorunlarını dinliyor. Bakıyorsun Kirazlı da , (toprağın altındakiler , üstündekilerden daha değerli değil) deyip , Kaz Dağları platformunda en önde gidiyor. Kitap imza etkinliklerine katılıyor. Hayalindeki bir çok projelerinden bahsediyor. On parmağında , on marifet maşallah…
Cumhur ARSLAN : “Efendim bir iş kadını olduğu halde mütevazi ve alçak gönüllü bir insan. Terzialan gibi zor yerde , önemli çalışmalar yaptı. Benim bu şehirde siyasetin doğasına uyum sağladıkça önemli parti içi konumlarda olmasını destekleyeceğim bir insan. Özü sözü bir , dürüst , yapıcı , ukala ve şımarık olmayan , çalışkan insanlara ihtiyacımız var. Kooperatifleşme konusunda kırsalda önemli çalışmalar yapacaktır. Tabii iş kadın olunca , bende zenginleri çok sevince ortaya bu güzel kare çıktı”  diye bahsediyor DEMİRBAŞ‘tan.
Bu günlerde dişi beyaz renk , boynunda tasması  ve zinciriyle kaybolan , Akbaş cinsi çoban Köpeğini Çan , Hurmaköy , Çakılköy civarında kaybettiğini ilan ediyor sanal alemden. Ayrıca Troida Kadın Kooperatifi kurucu üyesi olarak , Ankara dan gelen Ticaret Bakanlığı’nın Kooperatifçilik otobüsünü karşılarken görüyoruz bir kaç gün önce. Troida Kadın Kooperatifi’nin bir kolunu da 2021 Bahar da , Terzialan’a kuracağından bahsediyor Gazetemize.
Terzialan Gazetesi olarak DEMİRBAŞ‘a çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz. Terzialan için , taş üstüne taş koyan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ