DİKKAT : KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

DUYURULAR GENEL İLANLAR YAŞAM
630 Defa Okundu

 

DİKKAT : KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

 

Meteorolojinin tahminlerine göre Çanakkale bu akşam(16.12.2017) itibariyle yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. 


Bugün (16.12.2017 Cumartesi günü) Kıyı Ege’nin, akşam saatlerinden itibaren batı bölgelerinin yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. 


17.12.2017 Pazar günü: Bölge geneli yağışlı geçeceği, yağışların yağmur ve sağanak, Çanakkale, Manisa ilinin batı kesimleri, İzmir ve Aydın çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde kuvvetli olması bekleniyor. 


18.12.2017 Pazartesi günü: Bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 


19.12.2017 Salı günü: Balıkesir ilinin iç ve kuzey kesimleri ile Manisa’nın doğu kesimlerinin aralık yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. 


20.12.2017 Çarşamba günü: Balıkesir ili ve Çanakkale’nin doğu ilçeleri (Biga, Çan ve Yenice) yağışlı geçecek. Yağışlar gündüz yağmur gece saatlerinde yüksek kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 


Hafta sonu beklenen kuvvetli güneyli rüzgarlar, Pazar günü kuzeybatı kesimlerde beklenen kuvvetli yağışlar ile önümüzdeki hafta etkili olması beklenen soğuk hava dalgasının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir. 

 

Oluşması Muhtemel Riskler :
 

Su Baskını – Yıldırım çarpması – Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi – Ulaşımda Aksamalar…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir