DR.NURAY ÇALIŞKAN İZ BIRAKMAYA DEVAM EDİYOR

GENEL YAŞAM
591 Defa Okundu

.

Dr.Nuray Çalışkan iz bırakmaya devam ediyor!
Kocaeli’nin Darıca ilçesinde görev yapan Çan’lı doktor Nuray Çalışkan , Beldemiz Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokuluna bir kütüphane kurdu. Kurulumunda da bizzat kendisi çalıştı.
Aynı zamanda bir yazar olan ve Geçtiğimiz aylarda ilk kitabı “Göçmen Kızı”nı okurlarıyla buluşturan Nuray Çalışkan, iyiliğin çığ gibi büyüyeceğine inanıyor. Çalışkan‘ın diğer bir özelliği de gezgin olması. Seyahat etmeyi çok seven Çalışkan , seyahatlerin de oğlu Ali Çınar‘ı da yanından hiç ayırmıyor. Çok ta fotojenik olan Çalışkan , Kocaeli de yılın doktoru seçilmişti. Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesinde okuyan Çalışkan , Aydın / Adnan Menderes Üniversitesin den mezun olmuştu. Bilgi ve birikimlerini , gezilerini de “Seyahatbiredebiyat” adlı İnstagram adresinde paylaşmayı da çok seviyor.
Kütüphane kurulumunda yanına gelen öğrencilerin “Ben burada uyurum” , “Sırf bu güzelliği görmek için gelip kitap okurum” gibi tepkileriyle mest olan Çalışkan, sırf bu tepkiler için bile gençlere ve insanlığa yapılan yatırımlarını nefes aldıkça sürdüreceğini belirtti.
07.08.2021 de Kütüphane kurulumunda gazetemize röportaj veren Çalışkan, “Bir köy , bir belde okuluna kütüphane yaptırmak, düşlediğim onca hayallerden bir tanesiydi. Bunu gerçekleştirdiğim için duyduğum huzur ve gururun tarifi imkansız. Hele ki bunu memleketimde yapmış olduğum için ayrıca mutluyum. Bundan sonra dileğim, bu okulda okuyacak güzelim çocuklarımızın yolları ışıkla aydınlansın ve gelecekleri, geleceğimiz parlasın! Bebeğim gibi olan bu kütüphaneye ziyaret ve desteğim devam edecektir. Kendi kitabımı da hediye ettiğim bu sanat eserine takipçilerimden de zaman zaman benim adıma kitap gönderimi olacaktır. Böylece atmış olduğum bu adımın büyüyerek devam etmesini diliyorum!” İfadelerine yer verdi.
Kütüphanenin hizmete açılmasıyla birlikte Nuray Çalışkan’a ““Kitaba ne kadar açmışız, ilk günden dolduk taştık!” Üst yazısı ile iletilen fotoğraflarda öğrencilerin yoğun ilgisi dikkat çekti.
Terzialan Gazetesi olarak Dr. Nuray Çalışkan’ı tebrik ediyor , yaptığı çalışmaların herkese örnek olmasını diliyoruz.
NOT: Haberin hazırlanmasında , bazı bölümlerde Çanın Sesi gazetesinden yararlanılmıştır.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir