DSP’DEN SÜRPRİZ ADAY

GENEL SİYASET YAŞAM
436 Defa Okundu
.

Beldemizin sevilen isimlerinden  Cavit KAÇAN , Demokrat Sol Parti’den , Çan İl Genel Meclis Üyesi Adayı oldu.
Halka hizmet , Hakka Hizmet” anlayışı ile yola çıktığını söyleyen KAÇAN , “Yolumuz zor biliyoruz , ama başaracağız”  “Her şey , Çan ve Köyleri için” dedi.

CAVİT KAÇAN KİMDİR:
1964 yılında Terzialan da doğdu.
İlk ve Orta öğrenimini Terzialan da tamamlayan Cavit KAÇAN , ardından 10 yıl kendi iş yerinde işveren olarak hizarcılık yaptı.
İçme suları derneği başkanlık görevini 10 yıl özveriyle yerine getirdi.
1994 yılından bu yana , Demokratik Sol Parti de aktif görevlerde bulunan Cavit KAÇAN , şuan Çan İlçe başkanlık görevini titizlikle yürütmektedir.
Çan ve köylerine olan hizmet aşkıyla 31.03.2019 yerel seçimlerinde , Demokratik Sol Parti den İl Genel Meclis üyeliğine 1.sıradan adaylığını koymuştur.
KAÇANTarafsız , dürüst hizmet anlayışı ile çıktığım bu yolda oylarınıza talibim” dedi.  
GAZETE TERZİALAN olarak , İl Genel Meclis Üyesi adayımıza , çıkmış olduğu bu yarışta başarılar diliyoruz.

NOT: 3 Mart 2019’da  kesin aday listeleri belli olurken , 21 Mart 2019’da seçim propaganda ve seçim yasakları başlıyor. 30 Mart 2019’da seçim propagandası sona eriyor.
Yerel seçimler 30 büyükşehir belediyesi, 51 il belediyesi, 922 ilçe, 32 bin 105 mahalle, 18 bin 306 köyde yapılacak.
Büyükşehirlerde seçmenler Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy kullanacak.
Büyükşehir olmayan illerde İl Genel Meclisi Üyeliği, İlçe Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy kullanılacak.
Köylerde yaşayanlarsa İl Genel Meclisi Üyeliği ve Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy verecek.Oy pusulaları İl Genel Meclisi Üyeliği için turuncu, İlçe Belediye Başkanlığı için mavi, Belediye Meclisi Üyeliği için sarı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de beyaz renkli olacak.
Seçmenler bu oy pusulalarını aynı renkli zarflara koyarak sandığa atacak.
Köy ve mahallelerde muhtar ve ihtiyar heyeti seçimi için de muhtar tarafından beyaz kağıda hazırlanan, üzerinde muhtar ve ihtiyar heyeti üyelerinin isimlerinin birlikte yazdığı pusulalar bulunuyor.
Seçmenler istedikleri adayın oy pusulasını alıp mor renkli zarfla sandığa atacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
15 + 10 =