DÜVENCİLER ÇEŞMESİ ARTIK AKIYOR

GENEL GÜNCEL YAŞAM
26 Defa Okundu

.

DÜVENCİLER ÇEŞMESİ ARTIK AKIYOR

 

Beldemizin mesire ve piknik alanlarından olan düvenciler düzü , uzun süredir suya hasretti.

Akmayan düvenciler çeşmesi , piknikçilere  yakınlardaki çeşmelerde su arayışına sevk ediyordu.

Geniş alanıyla piknikçilerin tercih ettiği yer olan düvenciler düzü , su olmaması sebebiyle , 2. planda kalmıştı.

Bunu fark eden hayırsever iş adamı Muammer CANDAN , sert inşaatın  kepçesini  kiralayarak , bir kaç ta işçi bularak , 3,5 km. lik su hattının , sıkıntılı olan 2 km. lik kısmının tamir ve bakımını yaptırarak , çeşmenin suya kavuşmasını sağladı.

Konu ile ilgili görüştüğümüz hayırsever Muammer CANDAN , gazetemize  şunları söyledi ; “Dağ ,  Bayırları çok severim. Dolayısıyla çeşmelere de ilgi ve alaka duyarım. Bir yerde akmayan bir çeşme görürsem o beni rahatsız eder. Hatta bazen beni uyutmaz da. Bu çeşmeler de zaman zaman bakım isterler. Çünkü kunduz sayesinde zamanla , çeşme hattındaki borular tıkanabiliyor. Bunlara zamanında bakım olmaz ise , çeşme suya hasret kalır. Düvenciler deki bu çeşmenin de uzun zamandır akmadığını gördüm ve rahatsız oldum akmamasından. Çünkü burası bir piknik ve mesire alanı. Suyun olmaması büyük bir sıkıntı. Onun için kepçe kiraladım ve bir kaç arkadaş ile birlikte , 3.5 km. lik su hattının , arızalı olan 2 km. lik kısmını kazdırarak tamirledik.  Kalan 1,5 km. lik kısmını da ileri ki günlerde bakımını yapacağız. Bu dağlarda benim bir çok çeşmem vede emeğim  var. Buralardan gelip geçenler , çeşmelerden su içerek bizlere dua etseler , hiç olmassa , bir  Allah razı olsun bu çeşmeleri yapanlardan deseler , o bize yeter. Çünkü bize artık bu yaştan sonra ne para , ne tura lazım. Sadece dua lazım bizlere artık. Bende seviyorum zaten böyle hayırları. Beni kırmayarak burada kepçesi ile çalışan sert inşaatın sahibi Mehmet SERT‘e , Arkadaşlarım Sait KAÇAN‘a , İbrahim SAĞIN‘a ve Sami GÖZGEÇ‘e çok teşekkür ederim. Bana yardımcı oldular burada. Şimdi bu çeşmede akıyor ya , çok rahatladım artık” dedi.

 

Bizde Gazete Terzialan olarak , hayırsever Muammer CANDAN’a , bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyor , Allah razı olsun diyoruz.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir