DUYURU

GENEL YAŞAM
421 Defa Okundu

.

ÇAN ESNAF ODASI BAŞKANLIĞINDAN

23-24-25-26 Mayıs Arefe ve Bayram boyunca sokağa çıkma kısıtlaması olması sebebi ile Market , Bakkal , Manav , Kasap ve Kuruyemiş satışı işyerleri 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü Saat: 23:00’a kadar faaliyetine devam edebilecektir.
– Alkol ve açık tütün satan tüm işyerlerimiz 23-24-25-26 Mayıs Arefe günü ve bayram günleri dahil kapalı olacaklardır.
– Market , Bakkal , Manav , Kasap ve Kuruyemiş Satışı işyerleri 23 Mayıs Cumartesi Arefe günü saat:10:00 açılış – saat:17:00 Kapanış olmak üzere açılabilecektir.
– Bakkal , Market , Manav , Kasap ve Kuruyemiş Satışı yapan tüm işyerleri 24-25-26 Mayıs bayram süresince kapalı kalacaktır.
– Tüm işyerleri kapalı oldukları süre boyunca, işyerlerinin elektrik sistemi ve dolap kontrolleri için günde bir saat Çan İlçe Emniyet Müdürlüğünden izin almak suretiyle işyerlerinin bakımlarını yapabileceklerdir. İzinlerin en geç 22 Mayıs Cuma gününe kadar alınması gerekmektedir.
– Tatlı Satışı yapan üyelerimiz 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde işyerlerini açabileceklerdir. İşyerlerinde sadece paket servisi yapılabilecek olup, işyerlerinde kapıdan satış kesinlikle yapılamayacaktır.
– Tüm çiçekçi üyelerimizin 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde işyerleri kapalı olacak olup, Çan İlçe Emniyet Müdürlüğünden izin almak suretiyle günlük iki saat olmak üzere, işyerlerinde bulunan çiçeklerinizin bakımları yapılabilecektir. Bu nedenle en geç 22 Mayıs Cuma günü gerekli izinleri almaları gerekmektedir.
– Kuş ve Balık satışı yapan üyelerimiz 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde kapalı olacaklardır. Çan İlçe Emniyet Müdürlüğünden izin almak suretiyle günlük iki saat olmak üzere, işyerlerinde bulunan canlı kuş balık v.b.hayvanların bakımları yapılabilecektir. Bu nedenle en geç 22 Mayıs Cuma günü gerekli izinleri almak zorundadırlar.
– Lokanta, Restoran, Pide ve Lahmacun Salonları, Çiğ Köfte Satışı, Tantuni , Tost, Hamburger, Pizza, Köfte ve Kokoreç v.b. satışı yapan üyelerimiz 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde işyerlerini açabileceklerdir. İşyerlerinde sadece paket servisi yapılabilecek olup, işyerlerinde kapıdan satış kesinlikle yapılmayacaktır.
Fırınlar , Unlu Mamuller ve Oto Lastik Tamircileri ile ilgili detaylı bilgi yarın verilecektir.
Bilginize sunar,hayırlı işler dilerim.
Emin GÖRGÜN
Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı