EMEKLİLİĞE DOĞRU

ŞİİR KÖŞESİ
1.143 Defa Okundu

.

EMEKLİLİĞE DOĞRU

İş hayatı okey masası gibidir
Taşın iyi gelir dönersin
Şansını bir tur daha denersin
Beklediğin taş gelmez 
Kaybedersin
Aklım diyor hadi artık bit
Ve arkadaşlarına veda et git
Baba yurdu değil ya oğlum
Yıllardır tüneyip kaldığın İZMİT
Ben de yorulmuştum zaten
Duvardaki saate bakmaktan
Her sabah aynı vakitte 
Yediye on kala kalkmaktan
Hafta sonu telefonumu kapattım
Sonra fıydırıp koltuğa attım
Zannettim hayat duracak
Ve herkesler çıldıracak
İş hayatımda sona yaklaştım
Yorgun tekneler gibi limana yanaştım
Otuz yıllık zaman içinde
Ben nelerle karşılaştım
Diyorum ki artık çorbamı kaynatırım
Dinleyen olursa hatıralarımı anlatırım 
Torunlarım büyüyüp ziyaretime gelirse
Mısır patlatır karagöz oynatırım
Hayrettin KEREN

5 thoughts on “EMEKLİLİĞE DOĞRU

  1. Üstadım ağzınızdan çıkan her söz bir Altın misali değerli gerçekten.Bendeniz de emekliliğe hak kazanmış bir zatım.Gerçektende çamur yapmadan manda gibi de çamura yatmadan gitmesini bilmek gerekir.Sizin Gitmek’mi Zor Kalmak’mı yazınızı okududum ve çok etkilendim…….Siz gerçektende yazar olmak için yaratılmışsınız üstad….Yazılarınızın devamını bekliyoruz ailecek…Herşeye rağmen SAYGILARIMLA

  2. “Çamur Yapmadan,Yıllarca Tırnaklarımızla Kazıyarak Elde Ettiğimiz SAYGINLIĞINI KAYBETMEDEN,Yeri ve Zamanı Geldiğinde Gitmesini BİLMEK GEREK”…SAYGILAR….

    1. Üstadım ağzınızdan çıkan her söz ALTIN misali değerli gerçekten….Bendeniz de emekliliğe hak kazanmış bir zatım…Gerçektende çamur yapmadan manda gibi de çamura yatmadan gitmesini bilmek gerek bazen…Bilhakis sizin Gitmek’mi Zor Kalmak’mı adlı yazınızı okudum ve çok etkilendim…Siz yazar olmak için doğmuşsunuz üstad..Ailecek keyifle okuduk yazılarınızın devamını bekliyoruz HERŞEYE RAĞMEN SAYGILARIMLA….

    2. Ağzınızdan çıkan her söz altın değerinde İbrahim üstadım…Bendeniz de daha henüz emekli oldum..Gerçektende çamur yapmamak manda gibi de çamura yatmamak gerekir .Sizin yazdığınız Gitmek’mi zor Kalmak’mı kolay yazınızını hayranlıkla okudum…Bilhakis irdeleyici kişiliğinizi takdir ettim yazarlık için doğmuşsunuz üstad Ailecek yeni yazılarınızı bekliyoruz HERŞEYE RAĞMEN SAYGILARIMLA…..

Comments are closed.