ESNAF ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN OKAY TOY , STARTI BELDEMİZDEN VERDİ

GENEL YAŞAM
469 Defa Okundu

 

ESNAF ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN OKAY TOY , STARTI BELDEMİZDEN VERDİ

 

10 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 20:30'da Çan Vision Cafe de yaptığı basın toplantısıyla Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Okay TOY , hiç durmadan ilk ziyaretini de , toplantının ardından  saat 21:00'da , Terzialan Beldesine yaparak , Esnaflarla görüş alışverişinde bulundu. Tüm Esnafları birer birer dolaşan Okay TOY ve ekibi , desteğini beklediği esnafa , yapmayı düşündüğü projelerini anlattı. 

 

4 Şubat 2018 Pazar günü yapılacak olan Çan Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlık seçiminde adaylığını ortaya koyan Sanayi esnafı  Kardeş Makine işletme sahibi Okay TOY, 10 Ocak Çarşamba günü saat 20.30 da Çan Vision Cafe´de yaptığı basın açıklamasıyla Çan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adaylığını açıkladı.

 

Açıklamayı bir konuşma ile yapan Okay TOY´un konuşması şu şekildeydi; "Değerli yönetim kurulu arkadaşlarım, sevgili misafirler ve basın mensupları hepiniz hoşgeldiniz. Arkadaşlarımız ile birlikte çıktığımız Çan Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimlerine yönetim kurulu kadromuz ile birlikte adaylığımızı açıklamış bulunuyoruz.

2010-2014 yılları arasında rahmetli Mehmet Güner başkanımız ile birlikte başkan vekili olarak çalıştım. Rahmetli başkanımızı da bu vesileyle minnet ve şükranla anıyorum, mekânı cennet olsun. Yönetim konusunda pek çok gözlemim oldu. Tecrübemizi esnaflarımız uygun bulduğu takdirde enerjimiz ve heyecanımız ile harmanlayıp sizlere hizmet etmek istiyoruz.

Demokratik hakkımızı kullanarak bizlerle aynı vizyonu paylaşan ekibimizle bu işe gönül verdik. Orta ölçekli ama potansiyeli büyük bir ilçe olan Çanımızda yaşıyoruz. Bu düşünce ile Esnaf Odası gibi icra makamlarında yapılabilecek birçok şeyin var olduğunu görüyor ve biliyoruz.

Genç ve dinamik yönetime sahibiz. Sanatkârların yavaş yavaş kaybolduğunu ve fabrikasyona yenik düştüğünü görmekteyiz. Bu sıkıntıyı çözecek ve çıraklığı özendirecek projeler geliştireceğiz. Esnaf ve Sanatkâr arkadaşlarımız büyük marketler zinciri karşısında ezilmektedir, esnafımızın bunların karşısında dayanma gücünün azaldığını görmekteyiz. Esnaf Odası olarak bu konu ile ilgili projeler geliştirerek esnafımızın dayanma gücünü arttıracağız ve bunların karşısında mücadele edeceğiz.

Çanımızda ve köylerimizdeki vatandaşlarımızı bulundukları yerel esnaftan alışveriş yapması için yenilikler yapacağız. Esnaflarımıza destek ve yardımlaşma amaçlı faaliyetlerde bulunup birliktelik sağlayacağız. Çan esnafımızın hakkını her alanda ve platformda savunacağız. İlçe merkezinde belde ve köylerde bulunan esnaflarımızın sıkıntılarını çözmek için kurum ve kuruluşlarla sürekli irtibat halinde olacağız.

Yönetim kurulumuz ile birlikte mevcut çalışan dürüst ve çalışkan personelimiz ile el ele verip projelerimizi hayata geçirmek için hep birlikte çalışacağız.

Burada konuşmalarımız son verirken beni ve yönetim kurulumu bu göreve layık göreceğine inandığımız tüm esnaf ve sanatkâr arkadaşlarıma selamlarımı sunar, işlerinde hayırlı kazançlar dilerim" dedi.

 

Konuşmanın ardından Okay TOY yönetim kurulunu basına tanıttı. İşte Yönetim Kurulu;

Mehmet KEÇECİ , Serdar SÖNMEZ , Süleyman SEDEF , Şükriye  (HARUN) DURMAZ , Erkan PARMAK , Özgür DÜNDAR ,  Nurcan (NECİP) KURU , Mesut ÖZTÜRK ,  Erhan TEKİN , Nurullah ŞEVİK ,  Cahit KOSTAK  , Mehmet YÜKSEL , Burak KAYA , Ahmet  Cemalettin KIZILCIK , Şennur (SEFER) CANDAN ,  Tanzer DEVECİ , Emine (SALİH) ÇETKİN ,  Adem UYSAL ,  Nagihan (RAMAZAN) ATİK , Ahmet SEVCAN , Serap BELDER (HAKAN) ÇAKIR ,  Vahdettin TAŞ , Mustafa KOR , Yasemin KÜÇÜK yer alıyor.

 

Okay TOY Çan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı seçilirse gerçekleştireceği icraatlardan bazıları şöyle;

1- Yerel Esnaf Etkinlikleri             

2- Esnaf Kart

3- Esnaf Akaryakıt İndirimi

4-Esnaf Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu           

5-Esnafspor

6-Bilirkişi Raporu

7-mAHİr

8-Ahilik Haftası Etkinlikleri

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir