HACILARIMIZ KUTSAL YOLCULUĞA ÇIKTI

GENEL GÜNCEL HABER
480 Defa Okundu

HACILARIMIZ KUTSAL YOLCULUĞA ÇIKTI.

09.09.2014 Salı Günü, İkindi Namazından Sonra, Belde Eczanesinin Yanında, Bardakçılar Sapağında Toplanan Vatandaşlarımız, Kutsal Topraklara Gidecek Olanlar İçin, Uğurlama Töreni Yaptı.

1.Nolu Camii İmamı H.İbrahim ŞAHİN ve 1.Nolu Camii Müezzini Fatih ZEYBEK‘in Okuduğu K.Kerim, İlahiler , Okunan Aşrı-Şerifler ve Yapılan Duaların Ardından Sıraya Girilerek, Hacı Adaylarından Helallik Alındı, Kutsal Topraklara Selam Gönderildi.

Bu Sene Beldemizden Diyanet’in İlk Hacı Kafilesiyle 3 Kişi Gidiyor: İlhan ÇETİN eşi Emine ÇETİN , Halime ORTA ve Salim ORTA

40 Günlük Ziyaret İçin Kutsal Topraklara  Giden Hacılarımızın, 19-20 Ekim‘de Dönüş Yapmaları Planlanıyor.

H.İbrahim ŞAHİN Hoca Yaptığı Duada , Kısaca Şunları Söyledi;” Hac ölüp’de yeniden dirilmektir. Çünkü dünya malları burada kalıyor, evlatlar burada kalıyor, torunları, malı mülkü burada kalıyor, Lebbeyk Allahümme Lebbeyk, Lebbeyke lâ şerîke leke Lebbeyk, İnnel hamde venni’mete, Lekevel Mülk Lâ şerîke lek, Lebbeyk Allahümme Lebbeyk, Lebbeyke lâ şerîke leke Lebbeyk diyerek yola çıktık. Yola çıkan bu hacı adayları her şeylerini Allaha emanet ederek yola çıkıyor. Yüce Allah Arafat’a vardıktan sonra günahlarından tövbe alacaklar ve o günden itibaren dünyaya yeniden gelmişlerdir. Allah yolumuzu mübarek eylesin” dedi.

Duygulu Anların Yaşandığı Hacı Uğurlama Töreni, Vedalaşmanın Ardından , Fotoğraf Çekimiyle Sona Erdi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ…

Fotoğraflar: Hüseyin BAL

10406830_926284170720452_2761604918213584367_n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir