HALKIMIZ ÜRETİYOR, ÇAN BELEDİYESİ SAHİP ÇIKIYOR

GENEL YAŞAM
174 Defa Okundu

.

Daha fazla üreten Çan hayalimizle üreticiye destek olmaya devam ediyoruz.
Çan Belediyesi olarak ikliminde yetiştirilen bölgemiz mahsullerini markalaştırmak ve bölgemiz sınırlarını aşıp ülkemizin dört bir yanına tanıtmak ve tattırmak amacıyla üreticilerimizin ürünlerini destekliyor, üretimin ve üretenin yanında yer alıyoruz.
İSMİMİZ SALÇAN
Çan Belediyesi olarak SALÇAN isim hakkını alarak salçamızı markalaştırdık. Amacımız yöresel ürünlerimizle ilçemizin ülke pazarında tanıtımını sağlamak.
Bu sebeple, tarladan toplanan mahsullerin; işleyen, dönüştüren ve el emeği veren kadınlarımızın geleneksel yöntemler ile oluşturduğu salçaları artık Çan Belediyesi’nin üreticiye destek veren anlayışı ve SalÇAN etiketi ile markalaştırıyoruz.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden; üretici belgesi alınmış, gerekli gıda analizleri yapılarak içeriğinde yer alan besin değerinin korunması adına tüm aşamalardan geçmiş SalÇAN ürünleri gönül rahatlığı ile tüketiciye ulaşacaktır.
Terzialan Gazetesi olarak , Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ’e , üreticiye verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Teşekkürler ÇAN BELEDİYESİ , TEŞEKKÜRLER BÜLENT ÖZ…

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ