İLKOKUL TEMEL ATMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

GENEL YAŞAM
223 Defa Okundu
.
MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK TERZİALAN İLKOKULU’NUN TEMEL ATMA PROGRAMINA KATILDI
04.06.2021 Cuma günü , Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK bir dizi açılış ve ziyaret için Çanakkale’ye geldi. Video konferans yöntemiyle İlçemiz Terzialan Beldesinde yapımı devam eden 8 derslikli Terzialan İlkokulu temel atma törenine katıldı. Okul bahçesinde Çan Kaymakamımız Mustafa GÜRDAL , İl Milli Eğitim Şube Müdürleri , İlçe Milli Eğitim Müdürü , Terzialan Belediye Başkan Vekili İbrahim ORTA , İlkokul Müdürü Nait BOZ  , Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN , Süle Mahallesi Muhtarı Aziz KESKİN , Öğretmen ve Öğrenciler hazır bulundu. Terzialan İlkokulunun yapımına hızla devam edilecek ve öğrencilerimiz daha modern ve teknolojiye uygun olarak yapılan okullarında eğitim öğretimlerine devam edecekler.
900 m² temel alanı ve 750 m² kullanım alanıyla , 2 katlı , 8 derslikli olarak yapılan Terzialan İlkokulu’nun 2021 yılı sonu itibariyle bitirilmesi ve 2022 yılı başı itibariyle de hizmete girmesi planlanıyor.
 Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL ve beraberindeki heyet , daha sonra da Terzialan Belediyesini ziyaret ederek merkez de yapılan yol çalışmaları ve Terzialan Göleti kenarında yapımı devam eden Ş.Bnb. Ercan KURT sosyal tesisleri ve düğün salonu ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldı.
NOT : 04.06.2021 tarihi aynı zamanda , Ş.Bnb Ercan KURT’un Şehadetinin 9. yılı. Ruhu şad , Mekanı CENNET olsun inşallah. Ülkesi için , Bayrağı için canını ortaya koydu. Unutmak mümkün mü. Tüm Şehitlerimiz için bir Fatiha okuyalım lütfen.
HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir