KADASTRO GÜNCELLEME ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

GÜNCEL YAŞAM
336 Defa Okundu

.

Kadastro çalışmalarında sona gelindi. 2020 yılı Kadastro çalışmaları ve düzenlemeleri kapsamında , 1982 yılındaki tapulama çalışmalarında , Uçak fotoğraflarındaki kaymalar dolayısıyla , mağduriyetleri gidermek amacıyla , 2020 Şubat ayında tekrar çekilip güncellenen Uçak fotoğraflarındaki sınır kaymaları düzeltilip , eski Ata sınırlarına alınmıştır.
Bu kapsamda , tarlasına yol açtırmak isteyenler için çalışma yapılıp , 45 parsel arasında 3 adet yeni yol açıldı. Bilindiği gibi Kadastro çalışmaları 4 aydır devam ediyor. Vatandaşlarımıza bilgilendirme toplantısı yapıldıktan sonra sınırlar yeni haliyle askıya çıkarılacak , askı sürecinden sonra da yeni tapular , güncel haliyle ücretsiz olarak dağıtılacaktır. 
Terzialan Gazetesini  bilgilendiren , Terzialan Beldesi/Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN‘e teşekkürü bir borç biliriz.
Ayrıca Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN‘de yaptığı açıklamada şöyle dedi : “Beldemizde Çan Kadastro müdürlüğümüzün yapmış olduğu güncelleme çalışmaları Çakmakçayır mahallemizde tamamlanmıştır. İkinci etap olarak Süle mahallemiz de kadastro güncellemesi yapılacaktır. Beldemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
ÇANAKKALE VALİLİĞİ
KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ
Tarih : 08.06.2020
Konusu : Güncelleme Çalışmaları(Bilirkişiler)
– Turhan ÇETİN : Terzialan/Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı
– Salim ORTA  : Bilirkişi
– Halil DURGUN : Bilirkişi
– Ahmet CANDAN : Bilirkişi
– Ekrem ARABACI : Bilirkişi
– İbrahim BİLGİN : Bilirkişi
– Fevzi KINALI : Bilirkişi
NOT : Detaylı bilgi almak isteyenler , Terzialan Belediyesine veya Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN‘e başvurmaları gerekmektedir.