KAMUOYUNA DUYURU

GENEL YAŞAM
303 Defa Okundu

.

TERZİALAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

Değerli vatandaşlarımız ;
Beldemiz koronavirüs vakalarında hızlı bir artış göstermekte ve vaka sayılarından dolayı sıkıntılı duruma düşmek üzeredir. Tüm vatandaşlarımızın kurallara uymaya özen gösterelim.TERZİALAN BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

Değerli vatandaşlarımız ;
Cumartesi günü(yarın) kurulacak olan pazar yerinde koronavirüs kurallarına uyulması önem arz etmektedir. Kurallara uymayanlar hakkında kolluk kuvvetleri işlem yapacaktır. Sıkı denetimler aralıksız devam edecektir. Lütfen kurallara uymaya özen gösterelim.KAMUOYUNA DUYURU

ÇAN İLÇE HIFZISSIHHA KURULU

İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararı doğrultusunda 15.03.2021 Pazartesi gününden itibaren koronavrüs tedbirleri kapsamında kamuya açık olan her yere(tüm kahvehane , bakkal , market , kuaför , berber , pazar alanı , kafe , restoranlar ve toplu taşıma araçlarına binişlerde) girişlerde HES KODU  sorgulaması yapılacaktır. Tüm vatandaşlarımızın HES KODLARINI almaları ve sorulduğunda göstermeleri gerekmektedir.
Ülkece mücadele ettiğimiz Covid-19 Pandemisinde kontrollü normalleşme dönemine girilmiştir ve yerinde karar mekanizması ile normalleşme süreci takip edilmektedir. Fakat ilçemizde son günlerde Covid-19 vakaları hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Yatan hasta sayılarımız ve yoğun bakım doluluk oranlarınız da buna paralel olarak artmaktadır. 
İlçe Sağlık Müdürlümüzce yapılan filyasyon çalışmaları esnasında temaslıların bildirilmemesi vakaların yayılımının önlenmesini güçleştirmektedir. Vatandaşlarımızın bulaş riskinin çok fazla olması nedeniyle Maske-Mesafe-Hijyen kuralına dikkat etmeleri , zorunlu kalmadıkça kapalı alanlarda bulunmamaları gerekmektedir. Ev , akraba ziyaretleri , doğum günü , apartman günü gibi etkinliklerden uzak durulması salgının seyri açısından önem arz etmektedir. 
İlçeye özel kararların alınabileceği göz önünde bulundurulduğunda , vatandaşlarımızın hastalığa olan hassasiyetinin en üst düzeyde olması gerekmektedir. Tüm Çan halkından alınan tüm önlem ve kurallara uymalarını , numune sonucu pozitif çıkan hastaların temaslı bildirmekten kaçınmamalarını semptomları olan kişilerin hastaneye başvurmaktan çekinmemeleri hususunu önemle rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir