KANALİZASYON PROJESİ TAMAMLANDI

GENEL YAŞAM
256 Defa Okundu
.
Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN , 2.2 km. lik kanalizasyon hattının tamamlandığını açıkladı.
Başkan GÖYMEN şöyle devam etti. “1980’li yıllarda yapılmış olan kanalizasyon sisteminin tamamlayıcı unsur olan en önemli kısmı 2.2 kilometreden oluşan Değirmen mahalleden başlayıp Süle mahallemizin çıkışına kadar giden ana taşıyıcı kanalizasyon hattı belediye personelimiz ve belediye imkanlarımız ile tamamlanmıştır. Pandemi sürecine salgın ile mücadele kapsamında virüse karşı ilaçlama, çevre köylerimize yardım etme, vatandaşlarımızın ilaç ve benzeri ihtiyaçlarını karşılama, sosyal tesis yapımı, belediye çöp toplama ve benzeri standart işler yapılırken bir yandan da beldemizde göreve geldiğimiz 6 yıllık süre zarfındaki en önemli işlerden biri olan tüm dereye akan kanalizasyonları toplayarak belde dışına çıkaran ana hattı tamamlamış bulunmaktayız. İnşallah ilerleyen zamanlarda Süle mahallemizin alt bölgesinde arıtma sistemi kurarak süreci tamamlamak istiyoruz.
Beldemizin en büyük alt yapı değişimini İller Bankası borçlanması ile değil tamamını belediye bütçemizden kendi personelimiz ile yapmanın gururunu yaşıyoruz.
Bu süreçte bize destek olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe boru almamızı sağlayan Ak Parti Grup Başkan vekili Sayın Bülent TURAN’a beye teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı. Bilindiği üzere yaklaşık olarak 4 km. lik hattın ,  2,2  km. lik ana hat tamamlanmış oldu. Ara hatta çalışmalar devam ediyor.