KOCA ÇINAR 40 YAŞINDA

GENEL YAŞAM
769 Defa Okundu

.

Koca çınar 40 yaşında!
Çan İlçemiz Atatürk Şehir Meydanı’nda , Sanat galerisinin hemen arkasında bulunan ve beldemiz halkından Adil GÖZDEN tarafından o zamanlar 40 yaşında iken , 1981 yılında diktiği çınar ağacı heybetli duruşu ile 40 yıldır dimdik ayakta.
Bir çınar gibi” sözünün gerçeği olan 40 yıllık çınar ağacı özellikle yaz aylarında gölgelik arayan yurttaşlara ilaç gibi geliyor.
Çınar ağacını , tam o bölgeye dikerek “Hayatta dikili bir ağacın olsun” düsturunu gerçekleştiren Adil GÖZDEN‘e ve eşi Bedriye GÖZDEN‘e , Terzialan Gazetesi olarak , çınar ağacı gibi uzun ömürler diliyoruz.
Bugün 80 yaşında olan Adil GÖZDEN , kısa bir süre önce de ÇANDAN HABER gibi yerel gazetelere de konu olmuştu. Birde şu hatırlatmayı yapalım. Terzialan – Çan hattında şoförlük yaptığı yıllarda , sarı bir minibüsü vardı ve “Adil amcanın sarı gülü” diye herkes bilir ve tanırdı.

1 thought on “KOCA ÇINAR 40 YAŞINDA

  1. Üstunde Kuşları Cıvıldadığı,İnsanlarï Yazı Altında Soluklanığı ÇINAR AĞACINI Diken Adil Amcadan C.ALLAH Razı Olsun/Onunda Ahirete Göç ettiğinde Altında Gölgenebileceği Mekanlar (Cennet)nasp etsin C.ALLAH

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir