MERKEZ CAMİİ ŞADIRVANI YENİLENİYOR

GENEL GÜNCEL HABER YAŞAM
50 Defa Okundu

 

MERKEZ CAMİİ ŞADIRVANI YENİLENİYOR

 

Beldemiz 1.nolu merkez camii şadırvanı yenileme çalışmaları başladı.

31.03.2018 Cumartesi itibariyle başlayan çalışmalar , Terzialan Belediyesi gözetimi ve denetiminde vede desteğiyle  , hayırsever  bir vatandaş tarafından yaptırılıyor.

Mevcut şadırvanın dış görünümünde fazla bir değişiklik olmazken , iç kısmında ise , çeşmeler ile  oturma alanında yer değişikliğine gidilecek.

Daha fazla çeşme ile beldemiz ihtiyaçlarına cevap vermesi ve yeni şadırvanın , aslı bozulmadan , güzel bir görünüme kavuşması hedefleniyor. Yaklaşık olarak 40 – 50 bin TL. ye malolması tahmin ediliyor.

Şadırvan dış görünümünde fazla bir değişikliğe gidilmezken , boya ve kalebodur kısmında değişiklik ve yenilikler planlanıyor.

Yapılan çalışmalarında Ramazan ayına kadar da bitirilmesi hedefleniyor.

Bilindiği üzere , mevcut şadırvan , 02.02.1992 yılında , merhum Arif ERTEN sponsorluğunda ve yine merhum Yusuf DURMAZ ustalığında yapılmış ve günümüze kadarda bu haliyle gelmişti. Kendilerinden Allah razı olsun. Sonuçta büyük bir hayır ve büyük bir sevap.

Yapılan çalışmaların biran önce bitirilmesi ve beldemize yakışır , güzel bir şadırvana kavuşabilmeyi ümit ediyoruz. Yapan ve yaptıranlara da teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir