MİNİBÜSÇÜLERDEN ZAM TALEBİ

GENEL SİYASET YAŞAM
216 Defa Okundu

 

MİNİBÜSÇÜLERDEN ZAM TALEBİ

Terzialan Birlik minibüslerinin zam talebi üzerine , Belediye başkanlığında , Belediye ile Minibüsçüler arasında toplantı yapıldı.

 

Terzialan birlik minibüsleri 2015 yılında 3.00 tl. olan yol ücreti için 2016 yılında  3.50 tl. yeni tarife geldiğini ve uygulamak istediklerini beyan ettiler.

 

Belediye de  yapılan görüşmeler sonucu ,  yol ücretlerinde zam yapılmamasına , 2016 yılındada 3.00 tl. den hizmete devam edilmesine karar verildi.

 

Ayrıca yapılan görüşmelerde , Belediye başkanlığı gün geçtikçe motor ve özel araçların çoğaldığını , yolcu sayısının düştüğü ,

bunun için bir takım önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

 

Yapılan görüşmeler sonucunda ortak kararlar alındı , bu kararlara göre araçların büyütülmesine , 27 kişilik araçlar ile değiştirilmesine ,

gerekirse iki üyenin birleşerek tek araç ile çalışmasına ve böylelikle sabit giderleri azaltarak yol ücretlerine zam yapılmadan ,

daha kaliteli bir hizmet verilmesine , Haziran ayından sonra araç büyütme işlemleri tamamlanınca ,

zaman tarifesine göre çalışılmasına Terzialan Birlik Kooparatifi  ve Terzialan Belediyesi  olarak ( 04.02.2016 ) tarihinde ortak karar alınmıştır.

 

ALINAN PROTOKOL KARARLARI ŞU ŞEKİLDEDİR;

 

A-)  15.06.2016 tarihine kadar mevcut araçların büyütülerek en az 27+1 kapasiteli araçlarla değiştirilmesine , araçların , 2007 model ve üzeri olmasına karar verilmiştir.

 

B-) 15.06.2016 tarihi itibari ile Ulaştırma Bakanlığı Bursa Bölge Müdürlüğünden alınan zaman tarifelerine uygun olarak çalışılması.

 

C-) Şubat ayı itibarı ile Karkoca Köyü Yol ücretinin 2.50 tl. olması kararlaştırılmıştır.

 

08.02.2016 tarihi itibari ile komisyon kararlarının uygulamaya alınmasına , alınan bu kararlara uymayan araç sahiplerine , Protokole istinaden cezai işlem uygulanmasına karar verilmiştir..

 

Belediye Başkanı: Tuncay GÖYMEN

Meclis Üyesi : Mustafa SAĞIN

Meclis Üyesi : Mesut CANDAN

Koop. Başkanı : İlhan CEYLAN

Koop. Başkan Yrd. : Mehmet KEÇELİ 

 

ARAÇ SAHİPLERİ : İlhan CEYLAN , Bedri SESSİZ , Metin CANDAN , Hülya CANDAN , Fatma ER , Emine YAVAŞ , Serpil AYDIN , Nesrin DURMAZ , İbrahim TAŞKIRAN , Nagihan KEÇİLİ 

 

29.01.2016 Yazı İşleri Müdür V. Recep KURT

 

koop. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
24 ⁄ 8 =