ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI…

EĞİTİM GENEL GÜNCEL HABER
203 Defa Okundu

ÇAN Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencileri, Başarılarına Başarı Katmaya Devam Ediyor.

Geçmişte pek çok başarılara imza atıp yüzlerce öğrenciyi mezun eden Çan Anadolu İmam Hatip Lisesi, üniversite önündeki katsayı engelinin kalkması ve İmam Hatip Ortaokulunun açılmasıyla tekrar eski günlerine dönmeye, sosyal ve kültürel etkinliklerde de ödüller almaya devam ediyor.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Haftası Programını başarıyla icra eden İmam Hatip Lisesinin öğrencilerinden Mehmet YONGA yapılan Ecdada Kahramanlık Türkü yarışmasında ilçe birincisi olurken aynı yarışmada Harun KOÇAK üçüncü olmuştu. Yine İmam Hatip Liseleri arasında yapılan Kur’an-ı Kerim’ i Güzel Okuma Yarışmasında Burak YENER Çanakkale 2.si olmuştu.

Son olarakta İmam Hatip Lisesi Ortaokulu 6.sınıf öğrencileri Rabia ÖZCAN ve Ertuğrul DOĞAN Matematik Öğretmenleri İsmail DUT koordinatörlüğünde Türkiye genelinde yapılan Matematik ve Fen bilimleri proje Yarışmasında ( Bu Benim Eserim)Matematik Projeleri ile bir çok projeyi geride bırakarak ilçemizi ve ilimizi Eskişehir’de yapılacak Bölge elemelerinde temsil etmeyi başarmışlardır.

Her yıl yaklaşık Türkiye genelinde 90 bin projenin yarıştığı BU BENİM ESERİM Proje yarışmasında 12 bölgede toplam 1000 proje kalmıştır. 07-11 Nisan tarihlerinde yapılacak bölge finaliyle Türkiye elemelerine gidecek final eserleri belirlenecektir.

İşte tüm bu başarıları ödüllendirmek ve 5 Nisan Cumartesi günü Biga’ da yapılacak olan Arapça Bilgi Yarışması ve 07-11 Nisan tarihlerinde Eskişehir de yapılacak bölge finalinde okulumuzu temsil edecek öğrencilere moral vermek için bayrak töreninden önce ufak bir organizasyon yapıldı. Başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Bizde ÇAN’IMIZI ve BELDEMİZİ Temsil Eden Değerli Öğrencilerimizi ve Değerli Öğretmenlerimizi Can-ı Gönülden Kutlar, BAŞARILAR DİLERİZ.

24141616